FX yapımı suç dizisi Snowfall, altıncı sezonu ile ekranlara veda edecek

3 dakikalık okuma

FX, John Singleton, Eric Amadio ve Dave Andron tarafından yaratılan suç draması “Snowfall”u altıncı ve son sezonu için yeniledi.

Dizi, 1980’lerin crack kokain salgını sırasında Los Angeles’ta geçiyor. Şu anda FX’te yayınlanmakta olan 5. Sezon 1986 yazında geçiyor ve Franklin Saint’i (Damson Idris) ve ailesini zenginleşirken, istedikleri her şeye sahip olmanın eşiğindeyken izliyor. Ta ki basketbol yıldızı Len Bias’ın kokain sebebiyle ölümü gerçekleşene dek, ölümün ardından milletvekilleri ve Los Angeles Polis Departmanı onların peşine düşer. Tüm bunların ortasında, açgözlülük, kırgınlık ve egonun onları birbirinden ayırmasına izin vermemeye çalışan ailenin karşı karşıya olduğu en büyük tehdit birbirleridir.

FX Orijinal Programlar Başkanı Nick Grad, “FX, efsanevi yazar-yönetmen John Singleton ve yaratıcı ekibin geri kalanıyla altı yıl önce, 80’lerin başındaki crack salgınının patlamasıyla ilgili iddialı, güçlü bir drama vizyonunu sürdürmek için ortaklık kurdu” dedi. “Bugün, ‘Snowfall’ın beşinci sezonu beğeni ve izleyici sayısında yeni zirvelere ulaşırken, bu dizinin bir FX klasiği haline geldiğine şüphe yok. Dave Andron, Walter Mosley ve diğer yapımcıların ‘Snowfall’ı, Damson Idris’in yönettiği yıldız oyuncu kadrosundan yazarlara kadar dahil olan herkesin dehasını sergileyen doruk noktasına ulaştıracak bir finale getirmelerini sağlayacak altıncı bir sezon sipariş etmekten heyecan duyuyoruz”

“Sizi sonuna kadar destekleyen ve şartlarınıza bağlı kalmanıza izin veren bir ağda, saygı duyduğunuz ve hayran olduğunuz yaratıcı ortaklarla, anlatmaya değer bir hikaye anlatmak. Rüya bu, John Landgraf’tan başlayarak FX’deki herkese ve tüm ‘Snowfall’ ailesine oraya ulaşmamıza yardım ettikleri için çok minnettarım” dedi Andron. Singleton’ın 2019’daki ölümüne atıfta bulunarak, “Keşke John Singleton sonuna kadar bizimle olabilseydi,” diye ekledi.

“Snowfall”un yapımcısı ve başrol oyuncusu olan Idris, “Bu hikayeyi FX dışında hiçbir yerde anlatmayı hayal edemezdim” dedi. “Hepimizin yarattığı tarihle inanılmaz derecede gurur duyuyorum. Özellikle ‘Snowfall’un kültür üzerindeki etkisi. Çok nadiren bir TV şovu altıncı sezona ulaşır ve ‘Franklin Saint’e veda etmek yürek parçalayıcı olacaktır. Ama bu yolculukta kurduğum aile ve ilişkiler bir ömür boyu sürecek. John Singleton’ın gururla gülümsediğini biliyorum.”

“Snowfall”ın baş yapımcıları arasında Singleton, Amadio, Andron, Thomas Schlamme, Michael London, Trevor Engelson, Leonard Chang, Walter Mosley ve Julie DeJoie yer alıyor. Andron aynı zamanda showrunner olarak da görev yapıyor. Snowfall FX Productions tarafından üretiliyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

HBO Max bir "Sherlock Holmes" evreni kurmaya hazırlanıyor

Sonraki Hikaye

Başıboş Köpek - Commissario Morello Venedik’te  |  Wolfgang Schorlau, Claudio Caiolo

En Son Yazılar