HBO Max bir “Sherlock Holmes” evreni kurmaya hazırlanıyor

2 dakikalık okuma

Variety’nin kaynaklardan öğrendiğine göre, “Sherlock Holmes” film evreni TV’ye doğru genişliyor, HBO Max şu anda filmlere bağlı iki dizi için erken geliştirme aşamasında.

Potansiyel diziler, Sir Arthur Conan Doyle’un kitaplarından esinlenen, Robert Downey Jr.’ın usta dedektif Sherlock Holmes’u ve Jude Law’ın Dr. John Watson karakterlerini canlandırdığı 2009 yapımı “Sherlock Holmes” ve 2011 yapımı “Sherlock Holmes: A Game of Shadows” filmlerinin evreninde geçecek. Kaynaklara göre, her iki dizinin de, her biri “Sherlock Holmes 3”te tanıtılacak yeni bir karaktere odaklanacak.

Robert Downey Jr. ve Susan Downey, Team Downey’den Amanda Burrell ile birlikte dizinin yürütücü yapımcılığını üstlenecek.

HBO Max ve Warner Bros konuya dair yorum yapmaktan kaçındı.

Downey’ler ilk olarak 2020’de “Sherlock Holmes” spin-off dizileri yaratmayı tartıştı, ancak projelerin odaklanacağı karakterler hakkında hiçbir ayrıntı ortaya çıkmadı.

“Sherlock Holmes”, Warner Bros. için büyük bir hit olduğunu kanıtladı ve film, 90 milyon dolarlık bir bütçeye karşı dünya çapında 524 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. “A Game of Shadows” iki yıl sonra dünya çapında 543 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. Üçüncü filmin aslında 22 Aralık 2021’e ertelenmeden önce Aralık 2020’de vizyona girmesi planlanmıştı. O tarih gelip geçmişken, üçüncü filmin bir çıkış tarihi yok ve şu anda yapıma dair bir bilgi de mevcut değil.

HBO Max, bir süredir WB film serilerine bağlanan dizilere odakanmış durumda. En son, yayıncının şu anda “Welcome to Derry” başlıklı bir “IT” prequel dizisi üzerinde çalıştığı bildirildi. Yine bir mini dizi projesinde Colin Farrell, The Batman”deki The Penguin rolünü yeniden canlandırmaya hazırlanıyor, ancak Gotham PD (ve Arkham Asylum) hakkında planlanmış bir dizinin yapım süreci ise durduruldu. Diğer projelerin yanı sıra, planlarda “Dune” evreninden Bene Gesserit hakkında bir dizi de var.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Blake ve Mortimer : Polisiye/Casusluk  ve Bilimkurgunun Muhteşem Birlikteliği

Sonraki Hikaye

FX yapımı suç dizisi Snowfall, altıncı sezonu ile ekranlara veda edecek

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…