Jeff Bridges’ın başrolünde olduğu FX dizisi ‘The Old Man’den ilk fragman yayınlandı

3 dakikalık okuma

Jeff Bridges, 16 Haziran’da prömiyer yapacak olan yeni FX drama dizisi “The Old Man”in ilk fragmanında kana bulanıyor.

Thomas Perry’nin aynı adlı 2017 yılında yayımlanan gerilim romanından uyarlanan “The Old Man”de Bridges, onlarca yılını şebekeden uzakta geçiren eski bir CIA ajanı olan Dan Chase’ı canlandırıyor. Bir suikast girişimi onu saklandığı yerden çıkmaya zorladığında, Chase, karmaşık bir geçmişi paylaştığı FBI’ın karşı istihbarat direktör yardımcısı Harold Harper’dan (John Lithgow) kaçar. Yakalanmamak ve hayatta kalmak için kaçarken Chase, geçmiş hayatındaki hatalarıyla yüzleşmek zorunda kalır.

Bridges ve Lithgow’a ek olarak, “The Old Man” da Alia Shawkat, Harold’ın koruması altındaki Angela Adams, CIA özel ajanı Raymond Waters rolünde E.J. Bonilla ve özel kuvvetler yöneticisi Julian rolünde Gbenga Akinnagbe yer alıyor. Amy Brenneman ayrıca, Chase’e bir gece ev sahipliği yaptıktan sonra beklenmedik bir müttefik haline gelen sıradan bir kadın olan Zoe McDonald olarak rol alıyor.

Dizi daha önce Starz dizisi “Black Sails”i yaratan Jon Steinberg ve Robert Levine tarafından yazıldı. İki yazar, Bridges, Warren Littlefield, Dan Shotz, David Schiff ve Jon Watts ile birlikte gösterinin yapımcılığını üstleniyor. Watts ayrıca dizinin ilk iki bölümünü de yönetiyor.

“The Old Man” prodüksiyonu boyunca tekrar tekrar gecikmelerle karşı karşıya kaldı. İlk olarak 2019’da duyurulan dizinin, başlangıçta 2020’de gösterime girmesi planlanıyordu. Mart ayında, sezonun çekimlerinin ortasında dizi, COVID pandemisi nedeniyle prodüksiyonu durdurdu. 2020 sonbaharında çekimlere devam ettikten sonra Bridges’e lösemi teşhisi kondu ve tedavi gördüğü sırada prodüksiyon durduruldu. Bir yıl sonra, Bridges’in kanseri gerilemeye başladı ve dizi bu Şubat ayında üretime yeniden başladı.

“The Old Man”in ilk iki bölümü 16 Haziran’da yayınlanacak. Yedi bölümlük sezonun tamamı 21 Temmuz’a kadar sürecek. Bölümler Perşembe günleri FX’te yayınlanacak ve ertesi gün Hulu’da yayınlanmaya hazır olacak.

Fragman:

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'9-1-1: Lone Star' 4. sezon onayını aldı

Sonraki Hikaye

ID ve Discovery+’dan yeni gerçek suç dizileri: House of Hammer, Menendez Brothers: Misjudged ve dahası

En Son Yazılar