Fargo’nun 5. sezonunda başroller belli oldu

3 dakikalık okuma

FX’ yapımı “Fargo”nun 5. sezonunda başroller belli oldu: Jon Hamm, Juno Temple ve Jennifer Jason Leigh.

“Fargo”nun 5. sezonu resmen Şubat ayında duyuruldu. FX’in bildirdiğine göre, yeni sezon 2019’da geçiyor ve adam kaçırmanın ne zaman adam kaçırma olmadığı ve eşinizin aslında sizin eşiniz olmadığı durumlara dair sorular soruyor.

Hamm’ın Roy, Temple’ın Dot ve Leigh’in Lorraine isminde karakterleri oynayacağı biliniyor ancak kesin karakter ayrıntıları şu anda gizli tutuluyor.

Hamm, yedi sezon oynadığı AMC drama dizisi “Mad Men”deki Emmy ödüllü rolüyle tanınıyor. En son “Top Gun: Maverick” adlı filmde rol aldı. Diğer televizyon rolleri arasında “30 Rock” ve yakında çıkacak olan Fox animasyon dizisi “Grimsburg” yer alırken, diğer film rolleri arasında “Baby Driver” ve “The Town” yer alıyor.

Temple şu anda Apple’ın eleştirmenlerce beğenilen komedi dizisi “Ted Lasso”da oynuyor.

Leigh, Quentin Tarantino’nun “The Hateful Eight” filmindeki rolüyle 2016 yılında Oscar adaylığı aldı. Ayrıca “Dolores Clairborne” gibi filmlerde ve “Hunters”, “Lisey’s Story”, “Patrick Melrose”, “Twin Peaks” ve “Atypical” gibi dizilerde oynadığı biliniyor.

Noah Hawley, “Fargo”yu yarattı ve aynı zamanda 26 Keys yapım şirketi aracılığıyla dizide yönetmen ve baş yapımcı olarak görev yapıyor. Warren Littlefield ve yapım şirketi The Littlefield Company, dizinin dayandığı filmi yazan ve yöneten Joel ve Ethan Coen ile birlikte yönetici yapımcı olarak da hizmet veriyor. Toluca Pictures’dan Steve Stark, Kim Todd ve Vincent Landay ile birlikte yürütücü yapımcılık da yapıyor. “Fargo”nun yapımcılığını MGM Television ve FX Productions üstleniyor, MGM Television baş stüdyo olarak hizmet veriyor ve MGM dizinin uluslararası dağıtımını yapıyor.

“Fargo” FX’te ilk kez 2014’te çıktı. Geçmiş sezonlarda Chris Rock, Mary Elizabeth Winstead, Ewan McGregor, Billy Bob Thornton ve daha fazla A+ oyuncu rol aldı. Dizi, sezonları boyunca 55 Emmy Ödülü’ne aday gösterildi ve altı tane kazandı. Bu, 2014’te yayınlanan 1. sezon için en iyi mini dizi galibiyetini de içeriyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Kavgaz: Çantacı | Algan Sezgintüredi , Mesut Demirbilek

Sonraki Hikaye

Kör Kanun │ Emrah Poyraz & Ulaş Özkan

En Son Yazılar