Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

2 dakikalık okuma

221B editörleri, bu haftanın seyir rehberinde, farklı dijital platformlara en son eklenen polisiye dizileri ve gerçek suç belgesellerini derledi.

Mr. & Mrs. Smith

Başrollerini Donald Glover ve Maya Erskine’in paylaştığı Prime Video Orijinal dizisi Mr. & Mrs. Smith geçtiğimiz hafta yayınlanmaya başladı. Mr. & Mrs. Smith’in bu yeni versiyonu, görücü usülü evlilikleriyle yeni kimlikler kazanan iki casus John ve Jane Smith’in hikâyesini anlatıyor.

mr. and mrs. smith

Yapımcılığını Francesca Sloane ve Donald Glover’in üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda; Alexander Skarsgård, Eiza González, Sarah Paulson, Sharon Horgan, Parker Posey Billy Campbell, Úrsula Corberó, Paul Dano, Michaela Coel, John Turturro, Wagner Moura gibi isimler de yer alıyor.

Gerçek Suç Belgeselleri

Aşık, Sapkın, Katil

Netflix’e yeni eklenen gerçek suç belgeseli Aşık, Sapkın, Katil, Amerikalı Dave Kroupa’nın hikâyesini konu alıyor. Dave, internette tanıştığı bir kadının takıntılı davranışlarının ne kadar ileri gidebildiğini anlatırken, belgesel, siber suçların ne kadar yaygın olduğunu gözler önüne seriyor. Belgeselin yönetmen koltuğunda Misha and the Wolves belgeseliyle Emmy’e aday gösterilen Sam Hobkinson oturuyor. Aşık, Sapkın, Katil, tüm bölümleriyle şimdi Netflix’te.

aşık sapkın katil gerçek suç

Gypsy’s Revenge

BluTV’nin Discovery+ seçkisine yeni eklenen 2018 yapımı bu gerçek suç belgeseli, Dee Dee Blancherd ve kızı Gypsy-Rose’un sonu cinayetle biten ilişkisini tüm detaylarıyla anlatıyor. Gerçek görüntüler, polis ve tanıklarla gerçekleştirilen röportajlar ve yeniden canlandırmalarla desteklenen belgeselin yönetmen koltuğunda Jesse Vile oturuyor. Gypsy’s Revenge, Prime Video’da yayında.

gypsy's revenge gerçek suç

Seduced to Slay

Bu gerçek suç belgesel dizisinde, bir çifte cinayet soruşturması yürüten polis memurları cinayetin azmettiricisini bulmaya çalışır. Peki azmettiriciler, birisinin kendileri için cinayet işlemesini nasıl ve neden sağlarlar? 2023 yapımı gerçek suç dizisi Seduced to Slay, BluTV’nin Discovery+ seçkisinde yayında.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Death in Paradise 100. Bölümüyle BBC First'te

Sonraki Hikaye

'Fight Night: The Million Dollar Heist' Dizisinin Oyuncu Kadrosu Açıklandı

En Son Yazılar