Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel Yakında Netflix’te

3 dakikalık okuma

Elisa Lam hakkındaki yeni belgesel serisi Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel yakında Netflix’te ekranlara geliyor.

Elisa Lam’in gizemli kayboluşunu konu alan gerçek suç dizisi Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel 10 Şubat’ta Netflix’te yayına girecek. Dört bölümden oluşan belgeselin yapımcılığını ve yönetmenliğini Joe Berlinger üstleniyor.

Kanadalı öğrenci Elisa Lam, Şubat 2013’te ortadan kayboldu. Yetkililere kayıp ihbarının yapılmasından yaklaşık iki hafta sonra, 19 Şubat’ta Lam’in cesedi Los Angeles’taki Cecil Hotel’in çatısındaki su deposunda bulundu. Elisa ortadan yok olduğunda, cüzdanı ve kimliği dahil olmak üzere sahip olduğu tüm eşyalarının otel odasında bırakmıştı. Bu gizemli vaka kısa süre içinde medyanın gündemine oturdu. Genç kızın son görüldüğü kamera kayıtlarını şüpheli bulan bir çok özel dedektif de davanın peşine düştü.

Elisa Lam’e aslında ne olduğunu deşifre etmeyi amaçlayan belgesel, otel çalışanları, otel misafirleri ve davayı soruşturan bazı dedektiflerle gerçekleştirilen röportajları içeriyor. Belgesel, suçlara ev sahipliği yapmış mekanları da konu etmeyi hedefliyor.

Yapımcı Joe Berlinger projeyle ilgili, “Bir gerçek suç belgeseli yapımcısı olarak, 2013’te 21 yaşındaki Kanadalı bir turistin Los Angeles’ta geçirdiği ilk tatilinde başına gelenler ve Elisa Lam’in asansördeki videosun viral olmasının ardından bir amatör dedektifler sürüsünün internet üzerinden ona ne olduğunun peşine düşmesi beni etkilenişti. Yapımcılardan biri olan Josh Dean bize dava üzerindeki araştırmalarını getirdiğinde, farklı bir şey yapma fırsatımız olduğunu fark ettik,’’ açıklamasında bulundu.

Gerçek suç belgeselinin yapımcı koltuğunda oturan bir diğer isim, Justin Wilkes projeyle ilgili şunları söylüyor: “En son beraber çalıştığımız proje olan Ted Bundy Tapes‘ten sonra Joe ile yeniden iş birliği yapmak beni çok heyecanlandırdı. Dizi boyunca suçlara ortaklık yapan kötü şöhretli yerleri keşfedeceğiz. The Cecil Hotel, kötülük ve gizem dolu örtülü geçmişi yüzünden ilk keşfimiz için doğru yer gibi geldi.’’

Belgesek dizisinin ilk sezonunda Elisa Lam ve Cecil Hotel vakası işlenecek. Gelecek yıllarda “Crime Scene’’ her sezonda yeni bir konuyu ele almayı hedefliyor.

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel‘in 10 Şubat’ta Netflix’te izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Borgen Uzun Bir Aradan Sonra Dördüncü Sezonuyla Geri Dönüyor

Sonraki Hikaye

Olgularla Adli Tıp & Adli Bilimler Kitabı Raflarda

En Son Yazılar