Borgen Uzun Bir Aradan Sonra Dördüncü Sezonuyla Geri Dönüyor

/
2 dakikalık okuma

Geçtiğimiz sene içerisinde Netflix, Danimarkalı TV kanalı DR ile işbirliğine giderek dünya çapında büyük beğeni toplatan politik gerilim dizisi Borgen‘i dördüncü bir sezonla tekrar canlandırmaya karar verdiğini açıklamıştı. Sekiz sene sonra yeni sezonuyla izleyicilerin karşısına çıkacak olan Borgen‘in dördüncü sezon çekimlerine başlandığı duyuruldu.

Adam Price tarafından yaratılan Borgen tüm zamanların en iyi Danimarka yapımı dizilerinden biri olarak görülüyor. İlk üç sezonuyla 2010 – 2013 yılları arasında izleyicilerle buluşan dizi 2020’nin Eylül ayında Netflix’in kataloğuna eklenmiş ve Borgen‘le yeni tanışan izleyicilerin büyük beğenisini kazanmıştı.

Borgen yeni sezonunda da artık Dışişleri Bakanı olarak görev yapan Birgitte Nyborg’a odaklanmaya devam edecek. Bunun yanında Nyborg’un çalışanlarının hayatını, kariyerini takip eden medya çalışanlarını da izlemeye devam edeceğiz. Son olarak Nyborg’un basın danışmanı olarak karşımıza çıkan Katrine Fønsmark da kariyerine ulusal bir televizyon kanalının başına geçerek devam edecek.

https://twitter.com/SidseBabettK/status/1348746661040975872?s=20

Sidse Babett Knudsen, dizinin dördüncü sezonunda da Birgitte Nyborg’u canlandırmaya devam edecek. Birgitte Hjort Sørensen de yine Katrine Fønsmark olarak karşımıza çıkacak. Mikkel Boe Følsgaard, Nyborg’un yakın çalışma arkadaşı Asger Holm Kirkegaard karakteriyle diziye yeni katılan oyuncular arasında. Lucas Lynggaard Tønnesen, Nyborg’un oğlu Magnus’u canlandıracak.

Danimarka yapımı Bænken, Arven ve Drabet üçlemesiyle tanınan yönetmen Per Fly Borgen‘in yeni sezonda yönetmen koltuğunda oturuyor.

Borgen’in merakla beklenen yeni sezonunun 2022 içinde izleyicilerle buluşması planlanıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Kuzuların Sessizliği'nin Devamı Niteliğindeki Clarice Dizisinden Fragman

Sonraki Hikaye

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel Yakında Netflix'te

En Son Yazılar