Danimarka Yapımı Mini Dizi Equinox ‘tan Fragman

/
2 dakikalık okuma

Aynı isimli popüler bir podcast serisinden uyarlanan ve Netflix’te izleyicilerle buluşacak olan mini dizi Equinox ‘tan yeni bir fragman yayınlandı.

Equinox, 1999’da ablasının ve ablasının sınıf arkadaşlarının gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasının ardından zor zamanlar geçiren Astrid (Danica Curcic) isimli bir kadının hikayesini konu alan doğaüstü bir gizem dizisi olarak tanımlanıyor. Dizi Danimarka’da geçiyor ve günümüz ile 1999 yılı arasında gidip gelen bir anlatıyla izleyicileri hikayeye dahil ediyor.

Astrid 1999 yılında henüz dokuz yaşındadır. Ablası ve ablasının sınıf arkadaşları bilinmeyen bir nedenle arkalarında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Bu travmatik olay Astrid’in ilerleyen yıllarda korku dolu imajlar görmesine neden olur.

Bu olaydan 21 yıl sonra, 2020 yılında Astrid sunuculuğunu yaptığı radyo programı sırasında yeniden beliren bu imajlarla baş etmek zorunda kalır. 1999 yılında meydana gelen olaydan kurtulanlar bu radyo programı aracılığıla Astrid ile iletişime geçer ve bundan kısa süre sonra da hepsi gizemli şekilde öldür. Astrid ablasının ve bu insanların başına gelenleri öğrenmek için harekete geçer ve rahatsız edici bir gerçekle yüz yüze kalır.

Dizinin Aralık ayının sonunda Netflix’te izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Çağatay Yaşmut: Yazmaya başlamadan önce sahneleri maddeler şeklinde akış şemasına dökerim

Sonraki Hikaye

Alper Kaya: "Bir süre boyunca içeride o fikirleri ‘pişiriyorum’"

En Son Yazılar