Kuzuların Sessizliği’nin Devamı Niteliğindeki Clarice Dizisinden Fragman

/
2 dakikalık okuma

Kült filmler arasında yer alan 1991 yapımı Oscar ödüllü Kuzuların Sessizliği, Clarice isimli bir diziye uyarlanıyor.

Jonathan Demme’nin yönetmenliğinde çekilen, Anthony Hopkins ve Jodie Foster’ın başrolleri paylaştığı film, 1991 yılında beş dalda Oscar’a değer görülmüş, en iyi film dalında Oscar ödülü kazanan ilk ve tek korku filmi olmuştu.

Dizi, filmin devamı niteliğinde

Dizi, ünlü FBI ajanı Clarice Starling’i konu alacak. Clarice, filmde işlenen olaylardan bir sene sonrasını izleyeceğiz. Filmde meydana gelen olaylardan kısa bir süre sonra travmatik süreçlerden geçen genç Clarice Starling’e odaklanan dizi, karakterin tekrar işine dönmesi ile başlıyor. Tahmin edileceği üzere Hannibal Lecter ile karşılaşmasıyla hayatı sonsuza kadar değişen Clarice yeni seri katiller ve cinsel taciz suçlularının peşine düşerken sahadaki davranışları da eskisine göre değişecek.

Yapımın arkasında bulunan isimler ise Alex Kurtzman ve Jenny Lumet. Özellikle Uzay Yolu yapımlarıyla tanınan Kurtzman, şu sıralar yine CBS kanalı için Star Trek: Discovery dizisini hazırlamaya devam ediyor.

İlk Fragman Yayınlandı

Clarice Starling’i  Rebecca Breeds Canlandıracak

Ayrıca dizide, Michael Cudlitz (The Walking Dead), Kal Penn (House), Lucca de Oliveira (SEAL Team), Nick Sandow (Orange Is the New Black), Jayne Atkinson (Criminal Minds), Devyn Tyler (The Purge), Marnee Carpenter, Shawn Doyle (The Expanse) ve Tim Guinee yer alacak.

Clarice’in 11 Şubat 2021’de izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Volker Kutscher'in Gereon Rath Serisinin Yeni Romanı Yakında Raflarda

Sonraki Hikaye

Borgen Uzun Bir Aradan Sonra Dördüncü Sezonuyla Geri Dönüyor

En Son Yazılar