İngiliz ITV kanalı, yeni bir gerçek suç uyarlamasına hazırlanıyor: Pembrokeshire Murders.

/
1 dakikalık okuma

İngiliz ITV kanalı, yeni bir gerçek suç uyarlamasına hazırlanıyor: Pembrokeshire Murders.

Dizi, kıdemli soruşturma memuru Steve Wilkins ve ITV muhabiri Jonathan Hill tarafından kaleme alınan gerçek suç kitabı The Pembrokeshire Murders: Catching the Bullseye Killer‘dan ekrana uyarlanıyor.

1980’lerde meydana gelen iki failimeçhul cinayet, Dyfed Powys polis teşkilatının üzerinde çalıştığı bir vakaya ışık tutar. 2006’da rütbesi yükseltilen Dedektif Müfettiş Steve Wilkins iki vakayı da tekrar soruşturmaya açmaya karar verir.

Bir dizi gelişmiş adli bilim metotlarını kullanarak mikroskobik DNA ve ip kanıtlarına ulaşan ekip, cinayetleri 80’lerde ve 90’larda gerçekleşen bir dizi hırsızlıkla ilişkilendirmeyi başarır. Bu hırsızlık vakalarından dolayı hapis yatan suçlunun tahliyesi yakındır. Wilkins ve ekibi, seri katil olduğunu düşündükleri John Cooper tahliye edilmeden ve cinayetlerine tekrar başlamadan önce yeterli kanıtları bulabilmek için var gücüyle çalışır.

Ünlü oyuncu Luke Evans’ın Steve Wilkins rolünde izleyicilerle buluşacağı, merakla beklenen üç bölümlük mini dizinin 11 Ocak 2021’de ekranlara gelmesi planlanıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Polisiye Dizi Bozkır İkinci Sezon Onayını Aldı

Sonraki Hikaye

Armağan Tunaboylu'nun İlk Hikâye Kitabı Cinai Tuhaflıklar Raflarda

En Son Yazılar