Polisiye Dizi Bozkır İkinci Sezon Onayını Aldı

/
2 dakikalık okuma

Bir dönem 221B Dergi’de yayımlanan, Levent Cantek’in yazıp Murat Başol’un çizdiği çizgi roman Bozkır, 2018’in sonlarında polisiye dizi olarak BluTV’de izleyicilerle buluşmuştu.

Dizinin senaristi Levent Cantek, Twitter hesabında Bozkır’ın ikinci sezon hazırlıklarına başlandığını duyurdu. Cantek, yaptığı paylaşımda, “Soranlar için duyurayım, #Bozkır’ın ikinci sezonu için BluTv ile sözleşme imzaladım, senaryoyu 2022 Şubat başında teslim edeceğim. Güzel bir hikaye ile dönmeyi hayal ediyorum. Bakalım…” açıklamasında bulundu.

Bozkır’ın oyuncu kadrosunda Yiğit Özşener,Ekin KoçNur FettahoğluMerve ÇağıranBige Önal ve Altan Erkekli gibi başarılı isimler bulunuyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Bahadır İnce yer alıyor. İlk sezonu 10 bölüm halinde yayınlanan ve bir cinayet gizemi barındıran Bozkır’ın ikinci sezonunda da benzer bir yapı olması bekleniyor.

Levent Cantek’in genel öyküsünü kaleme aldığı, senaryosunu Ali Demirel ve Barış Erdoğan ile yazdığı Bozkır‘ın ilk sezon konusu kısaca şöyle: Deneyimli başkomiser Seyfi ile (Yiğit Özşener) genç, delidolu ve çaylak polis Nuri Pamir (Ekin Koç), şehirde bir çocuk cinayetiyle karşı karşıya kalır. Bu cinayet, onları şehrin nüfuslu işadamı Abbas Bey (Altan Erkekli) ve kızı Dilara’ya (Nur Fettahoğlu) götürüyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Hans Rosenfeldt’in Romanı When Crying Wolf Ekrana Uyarlanıyor

Sonraki Hikaye

İngiliz ITV kanalı, yeni bir gerçek suç uyarlamasına hazırlanıyor: Pembrokeshire Murders.

En Son Yazılar