Hans Rosenfeldt’in Romanı When Crying Wolf Ekrana Uyarlanıyor

/
2 dakikalık okuma

Nordik Noir türünün ekrandaki köşe taşlarından biri olan Bron/Broen dizisinin ve ITV ve Netflix ortak yapımı, Emmy ödüllü Marcella dizisinin yaratıcısı ve senaristi Hans Rosenfeldt’in tek başına kaleme aldığı ilk romanı When Crying Wolf TV4 ve CMore Entertainment tarafından ekrana uyarlanıyor.

Michael Hjorth’la yazdığı altı polisiye romandan sonra, Rosenfeldt’in tek başına kaleme aldığı When Crying Wolf, İsveç’in kuzey doğusundaki Finlandiya sınırında yer alan Haparanda’da geçiyor. Bir kurdun içinde insan vücuduna ait kalıntıların bulunmasının ardından polis memuru Hannah Wester vakanın izini Finlandiya’da ters giden bir uyuşturucu alışverişine kadar sürüyor.

Rosenfeld projeyle ilgili şunları söylüyor: “Bu hikaye benim için çok şey ifade ediyor ve yaratıcı bir işbirliği içinde Haparanda’ya dönmek, Hannah Wester, Katja ve kitaptan diğer karakterleri farklı bir platformda sergilemek ve umarım küresel ölçekte daha da büyük bir kitleye ulaşmak gerçekten heyecan verici.”

TV4 ve CMore dramalar müdürü Josefine Tengblad ise, “Hans, uluslararası ve İsveçli izleyici kitlesi için büyüleyici hikayeler yaratma konusunda uzun bir geçmişe sahip. O inanılmaz bir yazar, alanında dünyanın en iyilerinden biri,” açıklamasında bulundu.

Rosenfeldt’in yeni bir roman serisinin ilk kitabı olarak planladığı When Crying Wolf geçtiğimiz Eylül ayında yayımlanmış ve 25 ülkede okurlarla buluşmuştu. Muhtemelen Rosenfeldt’in de dahil olacağı dizi projesinin tüm detayları henüz netleşmiş değil. Ayrıntıları merakla bekliyoruz.


TV4 ve CMore geçtiğimiz günlerde, Agatha Christie romanlarında okuduğumuz polisiye roman yazarı Ariadne Oliver’ın kahramanı, İskandinavyalı zeki ve güler yüzlü dedektif Sven Hjerson’ı ekrana uyarlamaya hazırlandığını açıklamıştı. Ayrıntılar burada.


Özlem Özdemir’in 221B’nin 24. sayısında Hans Rosenfeldt’le gerçekleştirdiği özel röportajı burada okuyabilirsiniz.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Amazon Türkiye’nin İlk Reklam Kampanyası Yayına Giriyor

Sonraki Hikaye

Polisiye Dizi Bozkır İkinci Sezon Onayını Aldı

En Son Yazılar