Death in Paradise 100. Bölümüyle BBC First’te

/
3 dakikalık okuma

BBC‘nin sevilen suç draması Death in Paradise (Cennette Ölüm) yeni sezonuyla ekranlara dönüyor. Dizinin yeni sezonu, 100. bölümüyle başlayacak.

Ada polisiyelerini odağımıza aldığımız 33. sayımızda yayımlanan inceleme yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yapımın en uzun soluklu başrolü Dedektif Neville Parker’ı canlandıran Ralf Little, konu hakkında “Bu kilometre taşına ulaşmak benim için çok güzel bir duygu. Aslında bütün başarı yapımda emeği geçen ekibimiz ve tabii ki sevgili izleyiclerimizin bir arada çalışmasında yatıyor. Bu yapımda yer alma fırsatım olduğu için kendimi bir piyango kazanmış gibi hissediyorum.” derken, Dizinin en başından beri büründüğü anne figürü Catherine Bordey’i canlandıran Élizabeth Bourgine, 100. bölüme ulaşmış olmaktan oldukça gurur duyduğunu ifade etti.

death in paradise

Death in Paradise Yeni Sezonunda İzleyiciyi Neler Bekliyor?

Parıltılı deniz ve mavi gökyüzünün mükemmel birleşimi olan kurgusal Karayip Adası Saint Marie’de gizemli cinayetler, akıllara durgunluk veren bulmacalar ve izleyicileri koltuklarının ucunda bırakan olay örgüleri on üçüncü sezonda de devam ediyor. Death in Paradise dizisinin yeni sezonu, Komiser Selwyn Patterson’ın elli yıllık polis hizmetini kutladığı sırada gizemli bir suikastçı tarafından vurularak hayatı için mücadele etmek zorunda kalmasıyla başlıyor. Ekip ve ada çaresizlik içinde kalırken, herkes Selwyn’in hayatı için endişe ediyor. Sezonun geri kalanında Marlon geleceğiyle yüzleşirken Naomi, Darlene ile çifte randevuya çıkıyor. Bu sırada Catherine eski bir arkadaşının şüpheli konumuna düşmesiyle kendini bir cinayet davasının içinde buluyor. Ölümcül ve gizemli cinayetlerle dolu Saint Marie’ye yeni ve geri dönen yüzlerle beraber Neville, şimdiye kadarki en büyük kararıyla yüzleşiyor. 

death in paradise

Bu sezonda ayrıca, 2011’deki ilk bölümden bu yana rolünü yeniden canlandıran ilk konuk olan The 100‘ün sevilen oyuncusu Sean Maguire ve Akademi Ödülü sahibi Hayley Mills’in de aralarında bulunduğu bir dizi yetenekli konuk oyuncu yer alacak.

Death in Paradise, 4 Mart Pazartesi günü saat 20.00’de BBC First kanalında izleyiyle buluşacak.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

2024’ün Merakla Beklenen HBO Polisiye Dizileri

Sonraki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

En Son Yazılar