Under the Banner of Heaven: Andrew Garfield, Daisy Edgar-Jones, Sam Worthington

3 dakikalık okuma

Muazzam bir 2021’den sonra Andrew Garfield, bu baharda FX – Hulu’da prömiyerini yapan yeni bir gerçek suç mini dizisi “Under the Banner of Heaven”ın ilk teaser’ı ile serisine devam etmek istiyor.

Jon Krakauer’in 2003 tarihli kurgusal olmayan kitabından uyarlanan “Under the Banner of Heaven”, 1984’te baldızları Brenda ve yeğenleri Erica’yı öldüren iki Mormon kardeş olan Ron ve Dan Lafferty tarafından işlenen çifte cinayete odaklanıyor. İkili küçük bir köktendinci Mormon grubu olan Peygamberler Okulu’nun eski üyeleriydi ve Ron, Tanrı’dan cinayetleri işlemesini emreden vahiyler aldığını iddia etti.

Kitabın mini dizi uyarlaması, Lafferty davasını araştırmak için görevlendirilen polis dedektifi Pyre’a (Garfield) odaklanacak. Kendisi de dindar bir Mormon olan Pyre, gizemi çözüp kiliseyi suçla ilişkilendiren kanıtlar bulurken, bir inanç krizine girer. Fragman, dedektifin küçük bir kasaba Utah’ta vaftiz ve yaşam sahneleriyle yan yana suç mahallini incelediğini görüyor.

Garfield, teaserda “Kanıtlar, hakkında sadece fısıltılarını duyduğum şeylere ve inançlara işaret ediyor” diyor. “Bu kadar korkunç bir şeyin nasıl olabileceğini merak ediyorum.”

Bu, şimdiye kadar sinema ve tiyatroya odaklanan Garfield için ilk başrolü işaret ediyor. Garfield, Netflix müzikali “Tick, Tick…Boom!”daki başrol performansıyla şu anda Oscar adayı, ve kısa süre önce çok sevilen süper kahraman filmi “Spider-Man: No Way Home”da Peter Parker rolünü yeniden canlandırdı. Daisy Edgar-Jones, Brenda Lafferty’yi canlandırırken, Ron ve Dan Lafferty, Sam Worthington ve Wyatt Russell tarafından canlandırılıyor. Denise Gough, Billy Howle, Allen Lafferty, Gil Birmingham, Adelaide Clemens, Rory Culkin, Seth Numrich, Chloe Pirrie, Sandra Seacat ve Christopher Heyerdahl oyuncu kadrosunu tamamlıyor.

“Under the Banner of Heaven”ın ilk olarak 2011’de uzun metrajlı bir filme uyarlanması amaçlandı, Dustin Lance Black’in yazacağı ve Ron Howard’ın yönetmen olacağı düşünüldü. Black, dizinin showrunner’ı olarak görev yapıyor ve bir bölüm yönetiyor. David Mackenzie ve Isabel Sandoval da yönetmen koltuğuna oturuyor. Mackenzie ve Black, Howard, Jason Bateman, Gillian Berrie, Michael Costigan, Anna Culp ve Brian Grazer ile birlikte yürütücü yapımcı kadrosunda yer alıyor.

“Under the Banner of Heaven” 2022’de gösterime girecek.

Fragman:

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'Accused': Michael Chiklis, suç antolojisinin ilk bölümünde başrolde

Sonraki Hikaye

Apple TV+ gerçek suç dizisi 'Manhunt’ın kadrosuna Anthony Boyle ve Lovie Simone katıldı

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…