‘Accused’: Michael Chiklis, suç antolojisinin ilk bölümünde başrolde

2 dakikalık okuma

Michael Chiklis, yaklaşmakta olan Fox suç antolojisi dizisi “Accused”ın ilk bölümünde rol alacak.

Dizi, aynı adı taşıyan BBC suç antolojisine dayanmaktadır. Her bölüm, sanıklar hakkında bir mahkeme salonunda açılıyor, seyirci suçları veya nasıl yargılandıkları hakkında hiçbir şey bilmiyor.

Chiklis, görünüşte mükemmel bir aileye sahip başarılı bir beyin cerrahı olan Dr. Scott Corbett’i oynayacak. Genç oğlunun okulda şiddetli bir saldırı planladığını öğrendiğinde koşulsuz sevginin sınırlarıyla yüzleşir. Chiklis’in yanı sıra, Michael Cuesta’nın dizinin ilk bölümünü yöneteceği de açıklandı.

Chiklis, Emmy ve Altın Küre kazandığı FX dizisi “The Shield”deki rolüyle tanınıyor. Diğer televizyon rolleri arasında “American Horror Story”, “The Commish” ve yakında çıkacak olan HBO dönem draması “Winning Time: The Rise of The Lakers Dynasty” yer alıyor. Uzun metrajda Chiklis, “Fantastik Dörtlü” filmlerinden ikisinde ve “Kartal Gözü”, “Yukarıya Bakma” ve daha fazlasında rol aldı.

Cuesta daha önce Showtime’ın hit dizisi “Homeland”da “Acussed”un ortak yaratıcıları Howard Gordon ve Alex Gansa ile birlikte çalışmıştı. Ayrıca “Dopesick”, “City on a Hill” ve “Dexter” gibi dizilerin bölümlerini yönetti.

Fox Entertainment eğlence başkanı Michael Thorn, “Howard Gordon, Alex Gansa ve David Shore ile birlikte çalışan Michael Chiklis ve Michael Cuesta, ‘Accused’ için güçlü bir kombinasyon oluşturuyor” dedi.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'The Blacklist' NBC'den 10. Sezon Onayını Aldı

Sonraki Hikaye

Under the Banner of Heaven: Andrew Garfield, Daisy Edgar-Jones, Sam Worthington

En Son Yazılar