Andrew Garfield’ın başrolde olduğu FX yapımı gerçek suç dizisi “Under the Banner of Heaven” Nisan’da yayında

2 dakikalık okuma

FX’in Salı günü yaptığı açıklamaya göre, Andrew Garfield’ın başrolde olduğu yedi bölümlük mini dizi, 28 Nisan’da Hulu’da iki bölümlük bir prömiyerle başlayacak.

Oscar ödüllü Dustin Lance Black, Jon Krakauer’in en çok satan gerçek suç romanından esinlenerek seriyi yarattı. Dizi, 1984 yılında Brenda Wright Lafferty’nin (“Normal People” yıldızı Daisy Edgar-Jones tarafından canlandırıldı) ve küçük kızının Utah, Salt Lake Valley’deki bir banliyöde öldürülmesine yol açan olayları takip ediyor.

Dedektif Jeb Pyre (Andrew Garfield), Lafferty ailesinde meydana gelen olayları araştırırken, LDS dininin kökenleri ve boyun eğmez inancın şiddetli sonuçları hakkında gömülü gerçekleri ortaya çıkarır. Dindar bir Mormon olan Pyre’ın ortaya çıkardığı şey, onu kendi inancını sorgulamaya iter.

Garfield ve Edgar-Jones’un başrollerinde olduğu dizide, Sam Worthington, Denise Gough, Wyatt Russell, Billy Howle, Gil Birmingham, Adelaide Clemens, Rory Culkin, Seth Numrich, Chloe Pirrie ve Sandra Seacat yer alıyor.

Black, showrunner ve yürütücü yapımcı, diğer yapımcılar arasında Imagine Television için Brian Grazer, Ron Howard ve Anna Culp, Aggregate Films’den Jason Bateman, Michael Costigan, David Mackenzie ve Gillian Berrie yer alıyor. Dizinin yapımcılığını FX Productions üstleniyor.

Dizinin galasından sonra, yeni bölümler Hulu’da haftalık olarak yayınlanacak. Uluslararası bölgeler için bir prömiyer tarihi açıklanmazken, FX Salı günü dizide Latin Amerika’da Star+’da ve diğer tüm bölgelerde Star bayrağı altında Disney+’da yayınlanacağını açıkladı.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

9-1-1: Lone Star 3. Sezonuyla Dönüyor

Sonraki Hikaye

‘The Informant’: HBO Max, Macar casus dramasından ilk fragmanı yayınladı

En Son Yazılar