The Turkish Detective dizisinin başrolleri ve yayın platformu belli oldu

1 dakikalık okuma

Haziran 2020’de Barbara Nadel’in kaleme aldığı Çetin İkmen serisinin dizi olacağı haberlerini duymuştuk. Artık “The Turkish Detective” olarak anılan İstanbul dizisinde kimin başrol oynadığını değil, aynı zamanda nereden izleyebileceğimizi de biliyoruz.

Deadline’ın haberine göre Haluk Bilginer, Dedektif Çetin İkmen’i oynayacak. Ek olarak, Ethan Kai, Mehmet Süleyman’ı ve Yasemin Kay Allen, Dedektif Ayşe Farsakoğlu’nu oynuyor.

Günümüz İstanbul’unda geçen ve 24 romana ulaşan CWA Silver Dagger ödüllü roman serisinde Çetin İkmen ve ortağı Mehmet Süleyman’ın şehirde işlenen suçlarla mücadelesi anlatılıyor. Ailesi İstanbul’da yaşadığı için sık sık Türkiye’ye tatile gelen Barbara Nadel, daha önce yayınevinin olumsuz bakış açısına rağmen İstanbul’u romanlarına sahne olması için özellikle seçtiğini belirtmişti.

The Turkish Detective sekiz bölümlük bir dizi olacak ve yeni yayın hizmeti Paramount+’da prömiyer yapacak.

Bir Paramount+ sözcüsü şunları söyledi: “The Turkish Detective, dünyanın en çarpıcı, kültürel açıdan zengin şehirlerinden birinin manzarasına karşı kurulmuş, evrensel olarak merak uyandıran bir suç gerilim dizisi. Paramount+’ın büyüyen küresel izleyicisi için Barbara Nadel’in inanılmaz romanlarının bu dizide hayat bulmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Jessica Biel, Hulu mini dizisi 'Candy' için Teksas katili Candy Montgomery’ye dönüşüyor

Sonraki Hikaye

"The Lincoln Lawyer"dan yeni bir fragman yayınlandı

En Son Yazılar