Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

/
1 dakikalık okuma

221B editörleri, bu haftanın polisiye seyir rehberinde farklı dijital platformlara yeni eklenen gerçek suç belgeselleri ve suç dramalarına yer verdi.

American Monster

Dokuz sezondur devam eden ve gerçek suç hikâyelerine olayın şahitleri ve gerçek görüntülerle odaklanan belgesel dizisi American Monster’ın yeni sezonu çıktı. Dizi, BluTV’nin Discovery+ seçkisinde yayınlanıyor.

Deadly Recall

BluTV’nin Discovery+ seçkisine yeni eklenen Deadly Recall, Amerika’nın Nashville kentinde yaşayan ve oldukça güçlü bir görsel hafızaya sahip cinayet bürosu dedektifi Pat Postigliona’yı konu ediniyor. Dedektifin kamuda geçirdiği yirmibeş yılı kronolojik biçimde; gerçek görüntüler, röportajlar ve canlandırmayla anlatan belgesel dizi, şimdi yayında.

Turkish Turkish Detective

TV+; Paramount, MiraMax ve Ay Yapım ortaklığındaki The Turkish Detective’in ilk iki bölümü geçtiğimiz hafta yayınlandı. İngiliz yazar Barbara Nadel’in kitap serisinden uyarlanan ve günümüz İstanbul’unda geçen polisiye dizide Haluk Bilginer Müfettiş Çetin İkmen karakterini canlandırırken; Yasemin Kay Allen Dedektif Ayşe Farsakoğlu, Ethan Kai ise Dedektif Mehmet Süleyman karakterlerine hayat veriyor. Dizi, her hafta yeni bölümüyle TV+’ta.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Röportaj: Bağımsız Adli Tıp Doktoru Prof. Jason Payne-James

Sonraki Hikaye

'Persepolis': Postkolonyal Melankoli

En Son Yazılar