Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

/
2 dakikalık okuma

221B editörleri bu haftanın seyir rehberinde, farklı dijital platformlarda yeni yayınlanan polisiye dizi, film ve gerçek suç belgesellerini derledi.

Evil Lives Here: The Killer Speaks

BluTV’nin Discovery+ seçkisindeki gerçek suç belgeseli Evil Lives Here, seri katillerin yakın çevrelerinin deneyimlerini aktarıyordu. Serinin devam dizisi The Killer Speaks’te ise seyirci, hüküm giymiş katillerin ifadelerini birinci ağızdan dinliyor.

evil lives here the killer speaks

Neredeyse Sıradan Bir Aile

Yayınlandığı günden itibaren Netflix’te en çok izlenen içerikler hâline gelen dizi, bir cinayetin ardından aile üyelerinin birbirlerini korumak için ne kadar ileriye gidebileceklerini irdeliyor. M.T. Edvardsson’un aynı isimli romanından uyarlanan İsveç yapımı Neredeyse Sıradan Bir Aile, Netflix’te yayında.

neredeyse sıradan bir aile

Boston Strangler

Disney+’ın polisiye seçkisine yeni eklenen filmlerden Boston Strangler, Boston’da kadınları hedef alan kimliği belirsiz bir seri katil hakkında cesur bir araştırma yürüten iki kadın gazeteciyi konu alıyor. 1960’larda geçen film, başrollerinde Keira Knightley ve Carrie Coon’u taşıyor.

boston strangler

Korkunç Cerrah: Bıçak Altında

Yaptığı ‘olağanüstü’ organ nakilleriyle ünlenmiş bir cerrahın hikâyesini anlatan bu gerçek suç belgeseli, Dr. Paolo Macchiarini’yi odağına alıyor. Hastalarının art arda ölümüyle ünlü doktorun yalanları ortaya çıkar. Üç bölümden oluşan belgesel dizisi Korkunç Cerrah: Bıçak Altında, Netflix’te yayında.

korkunç cerrah: bıçak altında

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'The Sympathizer' Çok Yakında BluTV'de

Sonraki Hikaye

Roman İncelemesi: 'Gecenin Kokusu'

En Son Yazılar