Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

2 dakikalık okuma

221B editörleri, bu haftanın seyir rehberinde farklı platformlarda izleyebileceğiniz gerçek suç belgesellerini derledi.

Jill Dando’yu Kim Öldürdü? (Netflix)

İngiltere’nin sevilen televizyon sunucusu Jill Dando’nun 1999’daki gizemli cinayetini takip eden Jill Dando’yu Kim Öldürdü? Netflix’e yeni eklenen gerçek suç içeriklerinden. Üç bölümden oluşan bu belgesel, hafta sonunda bitirmeniz için ideal.

jill dando'yu kim öldürdü

The Murdochs: Empire of Influence (BluTV)

The Murdochs: Empire of Influence, popüler iş-draması Succession’a ilham olduğu söylenen Murdoch ailesini konu ediyor. New York Times Magazine’in sürükleyici haber dizisine dayanarak hazırlanan bu CNN Orijinal belgeseli bir medya patronu olan Ruper Murdoch’ın varislerini ve mirasını araştırıyor. The Murdochs: Empire of Influence, BluTV’de yayında.

the mordochs empire of influence

Murder in the Heartland (Discovery+)

BluTV’nin Discovery+ işbirliğinde gözden kaçan gerçek suç belgesellerinden bir tanesi: Murder in the Heartland. Amerika’nın orta-batısında gerçekleşen korkunç bir cinayetin perde arkasını konu alan belgesel, maktülün ailesinin, arkadaşlarının ve soruşturmacıların röportajlarını da içeriyor.

murder in the heartland

Death in the Dorms (Disney+)

2023 yapımı belgesel dizisi Death in the Dorms, üniversite yurdunda kalırken cinayete kurban giden altı gencin hikâyesini ayrı bölümlerde işliyor. Kurbanların aileleri, arkadaşları ve polisin röportajlarının yanı sıra gerçek görüntülere de yer veren Death in the Dorms, Disney+’ta.

death in the dorms

Confession (Prime Video)

Patricia Hall, yaşadığı kasabada birden ortadan kaybolunca eşi Keith baş şüpheli haline gelir. Patricia’nın kaybolmasından bir yıl sonra Keith başka bir kadına aşık olur ve  bazı rahatsız edici gerçekler ortaya çıkar. İki bölümden oluşan kısa belgesel dizisi Confession, Prime Video’da.

the confession

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

‘True Detective: Night Country’den Yeni Fragman Yayınlandı

Sonraki Hikaye

‘Bahar Temizliği’

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…