Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

/
2 dakikalık okuma

221B editörleri bu haftanın seyir rehberinde farklı platformlarda izleyebileceğiniz gerçek suç ve polisiye dizileri derledi.

Murdaugh Cinayetleri: Güney Carolina’da Bir Skandal (Netflix)

221B’nin son sayısında yer verdiğimiz, Yağmur Çöl’ün kaleme aldığı Murdaugh dosyası son yılların en çok ses getiren davalarından biri oldu. Olay gerçekleştikten yalnızca iki yıl sonra Netflix’e belgeseli çekilen Murdaugh Cinayetleri, dava sürecine odaklanan ikinci sezonuyla Netflix’te yayında.

murdaugh cinayetleri

Leverage: Redemption (BluTV)

BluTV’ye yeni eklenen suç draması Leverage: Redemption’da suçluları yakalamak için güçlerini birleştiren ekip bu sefer aralarına bir avukat ve bir de teknoloji dehası katarak başka birinin peşine düşer. Eğer polisiye dramaları seviyorsanız Leverage’a mutlaka göz atmalısınız.

Beverly Lynn Smith’in Çözülmemiş Cinayeti (Prime Video)

Prime Video’nun gerçek suç kataloğunda gözden kaçanlardan birisi: Beverly Lynn Smith’in Çözülmemiş Cinayeti. Ontario’daki evinde ölü bulunan ve yaklaşık dört asırdır çözüme kavuşmamış Beverly’nin cinayetini inceleyen bu belgesel dört bölümden oluşuyor. Maktülün ailesinin ve soruşturmada çalışan polis memurlarının röportajıyla desteklenen bu gerçek suç belgeseli oldukça merak uyandırıcı.

Mayor of Kingstown (TV+)

Mitch ve Mike McLusky kardeşlerin hapishanedekiler ve kentliler arasında arabuluculuk yaparken bir yandan kentin huzurunu korumaya çalışmalarını konu eden dizi, ırkçılık ve yolsuzluk gibi temaları da işliyor. Mayor of Kingstown ilk sezonuyla TV+’ta yayında.

mayor of kingstown

The Secrets of Hillsong (Disney+)

Vanity Fair dergisi ile işbirliği içinde çekilen bu belgesel dizisi, Amerika’nın mega kiliselerinden biri olan Hillsong’un perde arkasını irdeliyor. Kilisenin eski rahipleri Carl ve Laura Lentz ise konu hakkında ilk kez bu belgeselde konuşuyor. Dört bölümden oluşan The Secrets of Hillsong, hafta sonunda bitirmeniz için Disney+’ta.

the secrets of hillsong

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'Dolunay Katilleri' Filminin Yeni Fragmanı Yayınlandı

Sonraki Hikaye

44 Yıldır FBI’ın En Çok Arananlar Listesinde: Assata Shakur - 1. Bölüm

En Son Yazılar