‘Şahsiyet II. Fasıl’ İlk İki Bölümüyle GAİN’de

2 dakikalık okuma

İlk sezonuyla akıllara kazınan Agâh Beyoğlu rolünde Haluk Bilginer’in yer aldığı Şahsiyet, beş yıl aradan sonra GAİN’deki ikinci sezonuyla geri döndü. Şahsiyet II. Fasıl‘ın ilk iki bölümü yayınlandı.

şahsiyet

Onur Saylak’ın yönettiği dizinin senaryosu Hakan Günday’a ait. Ay Yapım imzalı Şahsiyet, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Haluk Bilginer’e En İyi Erkek Oyuncu Performansı ödülünü getirmişti. Ayrıca Şahsiyet, Hollywood’da prömiyer yapan ilk yerli yapım olma özelliğini taşıyor.

Agâh Beyoğlu’nun sürükleyici hikâyesi, ikinci sezonda daha da heyecanlı ve “şahsi” bir hal alıyor. İlk sezonda Alzheimer teşhisi konan ve “unutma”yı hesaplaşma için adeta bir fırsata çeviren emekli adliye kâtibi Agâh Beyoğlu, yeni sezonda kendisini bireysel bir hesaplaşmanın orta yerinde şahsiyetinin peşine düşmüş buluyor. 

İkinci sezonda Bilginer ve Özyağcılar’a; Cansu Dere, Şebnem Bozoklu, İlker Aksum, Nergis Öztürk, Recep Usta, Eda Şölenci, Necip Memili, Şehsuvar Aktaş, Nihal Koldaş, Ayşen İnci, Burhan Öçal, Ömer Duran, Erkan Taşdöğen, Feridun Koç, Okan Selvi ve Salih Usta gibi isimler eşlik ediyor. Ayrıca Deniz Gökçer, Füsun Erbulak, Nurseli İdiz ve İzzet Günay da uzun bir aranın ardından Şahsiyet II. Fasıl’da izleyiciyle buluşuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=4KEVWajVOoI&ab_channel=GA%C4%B0N

Şahsiyet II. Fasıl, ilk iki bölümüyle GAİN‘de.

Özlem Özdemir’in Şahsiyet’in ilk sezonunda dizinin yaratıcıları Onur Saylak ve Hakan Günday’la yaptığı söyleşileri buradan okuyabilirsiniz.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Yaprak Öz’den Yeni Roman: 'Efsunlu Cazibe'

Sonraki Hikaye

Bahar Akman’ın İlk Romanı ‘Derin Uyku’ Oğlak Yayınları’ndan Çıktı

En Son Yazılar