Jessica Biel, Hulu mini dizisi ‘Candy’ için Teksas katili Candy Montgomery’ye dönüşüyor

2 dakikalık okuma

Candy Montgomery’nin gerçek hayat hikayesi, bir baltalı katille evlendiğinizde başınıza neler gelebileceğine cevap veriyor.

1980’lerde geçen ve “rahatsız edici derecede gerçek olaylara” dayanan Hulu mini dizisi “Candy”, Jessica Biel’i, ilişkisi ölümcül sonuçlara yol açan Teksaslı bir ev kadını ve anne olarak canlandırıyor. Seri, 9 Mayıs Pazartesi günü başlıyor ve 13 Mayıs’ta final yapacak olan beş gecelik bir etkinliği başlatıyor.

“Yellowjackets”daki rolüyle Emmy adaylığı kazanan Melanie Lynskey, Candy’nin vahşice öldürülen en iyi arkadaşı Betty Gore’u oynuyor. “The Wire” ekibinden Pablo Schreiber, Betty’nin Candy ile ilişkisi olan kocası Allan, “Veep” çıkışlı Timothy Simons ise Candy’nin kocası Pat Montgomery’i canlandırıyor.

“Candy”, Hulu’nun Emmy adayı gerçek suç dizisi “The Act”ın arkasındaki ekip tarafından üretildi. Üç kez Emmy adayı olan Robin Veith, “Candy”nin pilot senaryosunu yazdı ve dizinin yapımcılığını üstlendi. Nick Antosca, Eat the Cat adı altında Alex Hedlund ile birlikte baş yapımcı olarak görev yapıyor.

“Cruel Summer” ve “The Sinner”ın yapımcılığını da üstlenen başrol oyuncusu Biel ve Michelle Purple, aynı zamanda Iron Ocean’ın yürütücü yapımcı kadrosunda yer alıyor.

Michael Uppendahl (“Fargo,” “American Crime Story: Impeachment”) pilot bölümü yönetti ve “Candy”nin yürütücü yapımcılığını yaptı. Jim Atkinson ve John Bloom, danışman yapımcılar olarak hizmet veriyor.

“Candy”, Candy Montgomery’nin tek TV uyarlaması değil: HBO Max de, Elizabeth Olsen’in başrolde oynadığı “Love and Death” ile hikayeyi küçük ekrana uyarlıyor.

“Candy” 9 Mayıs Pazartesi günü Hulu’da başlıyor.

Fragman:

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

BBC, 'Tokyo Vice'ın yayın haklarını satın aldı

Sonraki Hikaye

The Turkish Detective dizisinin başrolleri ve yayın platformu belli oldu

En Son Yazılar