ITV Platform 7 Uyarlamasını Duyurdu

2 dakikalık okuma

ITV, Louise Doughty’nin dünyaca ünlü, çok satan Platform 7 romanının televizyona uyarlanacağını duyurdu. Romanın senaryosunu dört bölümlük gerilim dizisi olarak Paula Milne yazıyor. Dizinin her bir bölümü 60 dakikadan oluşacak.

Louise Doughty’yi Apple Tree Yard (Türkçe’ye Yasak Meyve Sokağı olarak çevrilen) romanından da tanımanız mümkün. Bol ödüllü senarist Paula Milne ise Him, The Politician’s Husband ve White Heat dizilerinin de arkasında yer alan isim.

Platform 7, ITV ana kanalında yayınlanmadan önce ITV’nin yeni ücretsiz yayıncılık hizmetine özel bir ITVX prömiyeriyle seyirciyle buluşacak.

Platform 7

Dizi, bir tren istasyonunun 7. peronunda feci bir olaya tanık olduktan sonra ana karakter Lisa’nın yaşadıklarını anlatan bir gerilim. Lisa, kendi hayatı ile az önce tanık olduğu olay arasındaki bağlantıyı ortaya çıkarmak için koşuşturuyor. Tren istasyonunda karşılaştığı adamla arasındaki bağı anlamaya çalışan Lisa kendi hafızasıyla zorlu bir çaba içinde. Bu ürpertici hikâyede, doğaüstü unsurlar çağdaş gerçekçilikle birleşiyor. Başarılı bir gerilim yazarı olduğunu bildiğimiz Doughty’nin hikayesinin etkileyiciliği dizi uyarlamasına da heyecanlanmamızı sağlıyor.

Platform 7’nin çekimleri bu yıl içinde başlayacak. ITV, oyuncu seçimine ilişkin detayları çekimlerin başlamasına yakın bir zamanda açıklayacağını belirtti.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Sekiz Dedektif - Alex Pavesi

Sonraki Hikaye

"Komiser Nazlı Polisiyeleri"nin Üçüncü Kitabı Son İntikam Raflarda

En Son Yazılar