Fincher’ın Yeni Filmi ‘The Killer’dan İlk Fragman Yayınlandı

/
2 dakikalık okuma

Bir polisiye-gerilim ustası David Fincher’dan The Killer isimli yeni bir film daha geliyor. 10 Kasım’da Netflix’te yayınlanacak filmin başrollerini Michael Fassbender ve Tilda Swinton paylaşıyor.

Fight Club, Se7en, Zodiac ve Gone Girl gibi sevilen polisiye gerilim filmlerinin usta yönetmeni David Fincher’ın ilk Netflix projesi bu değil. Yönetmen, 2017’de Mindhunter dizisine imza atmıştı. Amerika’nın en ünlü seri katilleriyle iki kriminoloji uzmanını buluşturan bu dizi, oldukça başarılı iki sezonun ardından sona ermişti. Mindhunter’ın üçüncü sezonla devam etmeyeceğini açıklayan yönetmen, yeni projeler üzerinde çalıştığını doğrulamış ve 2020’de ünlü Amerikan filmi Citizen Kane’in yapım sürecini konu eden Mank isimli bir film çıkarmıştı. Böylelikle The Killer, yönetmenin üçüncü Netflix projesi olacak.

The Killer, Alexis Nolent’in aynı isimli çizgi romandan uyarlanarak hazırlanmış. Fincher, bu çizgi romanı uyarlamayı uzun zamandır istediğini belirtiyor. Paramount Pictures, 2007’de The Killer’ın haklarını satın almış ve filmi Fincher’ın yöneteceğini duyurmuştu.

Film hakkında bir başka önemli bilgi ise Fincher’ın Andrew Kevin Walker ile yeniden bir araya gelmesi. Walker, başrollerini Morgan Freeman ve Brad Pitt’in paylaştığı, artık bir polisiye klasiği kabul edilen Se7en filminin de senaryosunu yazmıştı. The Killer sayesinde Walker ve Fincher, Se7en’ın yayınlanmasından tam 28 yıl sonra tekrar birlikte çalıştı.

The Killer’da Michael Fassbender, ölümden kıl payı kurtulan soğukkanlı bir suikastçiye hayat veriyor. Filmin oyuncu kadrosunda Fassbender’ın yanı sıra Tilda Swinton, Charles Parnell, Arliss Howard ve Sophie Charlotte gibi ünlü isimler de yer alıyor.

The Killer, 10 Kasım’da Netflix’te.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

Sonraki Hikaye

‘True Detective’in Yeni Sezonu Night Country Ocak Ayına Ertelendi

En Son Yazılar