Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

/
2 dakikalık okuma

221B editörleri bu haftanın polisiye seyir rehberinde; dijital platformlardaki yeni polisiye dizi, belgesel ve filmleri derledi.

A Murder at the End of the World

Başrollerini Emma Corrin ve Clive Owen’ın paylaştığı A Murder at the End of the World, teknoloji dehâsı Andy Ranson’un İzlanda’da birkaç günlük inzivaya davet ettiği dokuz konuğu ele alıyor. Konuklardan Bill ilk gece ölü bulunduktan sonra, genç yazar ve dedektif Darby Hart, bunun bir cinayet olduğunu kanıtlamak zorunda kalır. Dizi, ilk iki bölümüyle Disney+’ta.

a murder at the end of the world

Lost Women of Highway 20

BluTV’nin Discovery+ seçkisine yeni eklenen gerçek suç belgeseli Lost Women of Highway 20, 1970’ten 1990’ların başına kadar Oregon kırsalındaki otoyoldan kaybolan, tacize uğrayan ve öldürülen kadınların gerçek hikâyesini irdeliyor. Gizli bir mahkeme evrağını ortaya çıkaran yerel bir muhabir, katilin peşine düşüyor.

lost women of highway 20

Şahsiyet II. Fasıl

İlk sezonu Haluk Bilginer’e Uluslararası Emmy Ödülü getiren Şahsiyet, beş yıl aranın ardından ikinci sezonuyla geri döndü. Alzheimer teşhisi konduktan sonra cinayet işlemeye başlayan Agâh Beyoğlu’nun hikâyesi, ikinci sezonda daha ‘şahsi’ bir yere evriliyor. İlk iki bölümü geçtiğimiz hafta GAİN’de yayınlanan dizinin devam bölümleri haftalık yayınlanmaya devam edecek.

The Killer

Filmografisindeki ‘polisiye’ yolculuğuna Se7en’la başlayan David Fincher, yıllar içinde onu takip eden birçok yapıma imza attı. Yönetmenin yeni filmi The Killer, Mindhunter’a benzer olarak suçlunun zihnine giriyor ve bir suikastçinin hikâyesini anlatıyor. Alexis ‘Matz’ Nolent’in aynı adlı çizgi romanından uyarlanan filmin başrolünde Michael Fassbender yer alıyor. The Killer, Netflix’te yayında.

the killer

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

‘Prison Break’ Geri Dönüyor: Hulu, Diziyi Yeniden Başlatıyor

Sonraki Hikaye

Komiser Montalbano Serisinin Altıncı Kitabı 'Gecenin Kokusu' Raflarda

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…