Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

/
2 dakikalık okuma

221B editörleri bu haftanın polisiye seyir rehberinde farklı dijital platformlardaki gerçek suç belgesellerini derledi.

Till Murder Do Us Part: Soering vs. Haysom

Gerçek suç belgesellerinin belki de en ilgi çekici yanlarından biri mahkeme görüntüleri. Netflix kataloğuna yeni eklenen Till Murder Do Us Apart: Soering vs. Haysom, 1985’te kız arkadaşının ailesini öldürmekle yargılanan Jens Soering’le kız arkadaşı Elizabeth Haysom’un dava sürecini konu ediyor. Till Murder Do Us Apart: Soering vs. Haysom, Netflix’te gösterimde.

jens soering

Is O.J Innocent?

90’larda yalnızca Amerika’nın değil tüm dünyanın takip ettiği, günümüzde dahi en medyatik dava olmayı sürdüren O.J Simpson davasını hatırlarsınız. Amerika’nın en sevilen siyahilerinden NFL oyuncusu O.J Simpson, eşi Nicole ve onun eşcinsel arkadaşının cinayetlerinden yargılandı ve jüri oyuyla oldukça tartışmalı bir biçimde suçsuz bulundu. Fakat O.J suçsuzsa cinayetlerden kim sorumluydu? BluTV’nin Discovery+ seçkisindeki Is O.J Innocent, katil önünde dururken ‘gerçek’ suçluyu bulmaya çalışıyor.

o.j simpson

Coleen Rooney: The Real Wagatha Story

Sosyal medyanın ‘yaygınlaşmak’la kalmayıp tüm hayatımız hâline gelmesinden sonra sosyal medyada işlenen suç ve hak ihlalleri çoğalmış durumda. Disney+’a yeni eklenen bu gerçek suç belgeseli, İngiltere’nin ünlü sosyal medya fenomenlerinden Coleen Rooney’in özel paylaşımlarının basına satılmasını ve sonrasında yaşanan dava sürecini konu alıyor.

coleen rooney

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Demián Bichir, 'Karındeşen Jack' Dizisinin Başrolünde

Sonraki Hikaye

Yaprak Öz’den Yeni Roman: 'Efsunlu Cazibe'

En Son Yazılar