Demián Bichir, ‘Karındeşen Jack’ Dizisinin Başrolünde

/
3 dakikalık okuma

Ünlü seri katil Karındeşen Jack’i yeniden ele alan El Dentista’nın çekimleri devam ediyor. Dizinin başrolünde ise Oscar ödüllü oyuncu Demián Bichir yer alıyor.

Julio Rojas’ın The Foreign Visitor adlı romanından uyarlanan dönem-gerilim dizisinin yapımcılığını Oscar ödüllü Pablo ve Juan de Dios Larrain (A Fantastic Woman, Jackie, Spencer) kardeşler üstleniyor. Dizi, kardeşlerin yapım şirketi Fabula ve İspanya’nın en iyi medya servislerinden Movistar Plus+ tarafından geliştiriliyor.

Bu, Fabula’nın ilk mitik işi olmayacak. Daha önce dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yapan Pablo Larrain imzalı The Count Şilili askeri tiran Augusto Pinochet’i bir vampir olarak yeniden ele almıştı.

El Dentista ise korkunç bir cinayeti araştıran adli diş hekimi Nolasco Black’i takip ediyor. Black’in yaşadığı travmalar, Karındeşen Jack’i yakalama hırsını körükler. Nolasco, gizli Flammarion topluluğunun ve kimyager Sofia’nın yardımıyla Jack’i yakalamak için yola çıkar. Sofia ile işbirlikleri kısa sürede aşka dönüşür ancak ünlü seri katil Jack çoktan onların peşindedir.

Demián Bichir

El Dentista, hem kamera önünde hem de arkasında müthiş bir ekibi bir araya getiriyor. Dizinin yürütücü yapımcılığını Bichir ve Fabula’nın yöneticileri Ángela Poblete ve Mariano Carranco üstleniyor. Meksika’dan Hari Sama (This is Not Berlin) ve Arjantin’den Israel Adrián Caetano (El Marginal) da yürütücü yapımcı ve yazar olarak görev alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Bichir’e Dagoberto Gama, Ianis Guerrero, Roberto Sosa, Claudia Ramírez, Carlos Aragón, Lisa Owen ve Natasha Dupeyrón eşlik ediyor.

Başrol oyuncusu Bichir dizi hakkındaki soruları  “ViX ve Fabula öncülüğündeki bu müthiş kadro ve yapım ekibinin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. Julio Rojas’ın hikâyesi o kadar güçlü ki, herkes bundan müthiş bir keyif alıyor. İzleyicilerin de bu hikâyeyi bizim kadar seveceğini umuyoruz.” diye cevapladı.

Movistar Plus+ Uluslararası Genel Müdürü María Valenzuela ise “ViX ve Fabula’nın harika ekipleriyle birlikte çalışmak bizim için bir onur. Bu dizinin bizi uluslararası alanda da memnun edeceğinden eminiz.” dedi.

Fabula’nın CEO’su Juan de Dios Larrain’in açıklamasına göre, dizinin çekimleri yıl sonuna kadar Veracruz’un tarihi limanında gerçekleşecek.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

John Lennon Cinayetini Konu Alan Belgesel Dizisi Geliyor

Sonraki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

En Son Yazılar