John Lennon Cinayetini Konu Alan Belgesel Dizisi Geliyor

/
2 dakikalık okuma

The Beatles’ın efsanesi John Lennon cinayetini konu alan, Kiefer Sutherland’ın seslendirdiği üç bölümlük belgesel dizisi yakında Apple TV+’ta yayınlanacak.

john lennon

John Lennon: Murder Without a Trial başlığını taşıyan bu belgesel dizisi yapılan resmi basın açıklamasına göre “özel görgü tanığı röportajları ve daha önce görülmemiş olay yeri fotoğraflarıyla müzik ve kültür ikonu John Lennon’ın yaşamı ve cinayetiyle birlikte itirafçı katili Mark David Chapman’ın soruşturması ve mahkûmiyetine yeni bir ışık tutuyor.”

Murder Without a Trial, New York Polis Departmanı, Şartlı Tahliye Kurulu ve Bölge Savcılığı’ndaki bilgi ve belgelere “Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası” kapsamında erişim sağladı. Bu sebeple belgesel, Lennon’un 1980’de gerçekleşen cinayetinin “en kapsamlı biçimde araştırılmış incelemesi” olarak öne çıkıyor. Lennon’un yakın çevresiyle yapılan röportajların yanı sıra, dizide Chapman’ın avukatları, psikiyatristleri, davada görev alan savcılar ve dedektiflerle gerçekleşen konuşmalar, katilin motivasyonuna ışık tutuyor.

Apple TV+ için 72 Films tarafından geliştirilen belgeselin yönetmenleri ise The Murder Trial ve Responsible Child ile tanınan Nick Holt ve Rob Coldstream. Coldstream, David Glover ve Mark Raphael ile birlikte yönetici yapımcı olarak görev alıyor.

Lennon belgeselinin haberi, Beatles’ın son şarkısı olarak bilinen ve 2 Kasım’da yayınlanan ‘Now and Then’in duyurusuyla beraber geldi. Lennon, şarkıyı ölmeden kısa bir süre önce yazmıştı. Yapay zekadan destek alınarak kısa süre önce tamamlanan şarkı, grubun dört üyesinin de (Lennon, Paul McCartney, George Harrison ve Ringo Starr) katkısını içeriyor.

John Lennon: Murder Without a Trial, yakında Apple TV+’ta.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'Ejderha Dövmeli Kız' Dizisinin Showrunner'ı Veena Sud Oldu

Sonraki Hikaye

Demián Bichir, 'Karındeşen Jack' Dizisinin Başrolünde

En Son Yazılar