‘True Detective’in Yeni Sezonu Night Country Ocak Ayına Ertelendi

/
2 dakikalık okuma

Başrollerini Jodie Foster ve Kali Reis’in paylaştığı HBO yapımı True Detective’in yeni sezonu ‘Night Country’ için sandığımızdan biraz daha uzun süre beklememiz gerekecek.

HBO’nun popüler suç antolojisi dizisi True Detective’in dördüncü sezonuna ilişkin net bir tarih açıklanmamıştı. Fakat dizi, HBO’nun yan kuruluşu HBO Max’in 2023 programında yer alıyordu. Takvimde yapılan son değişikliğe göre True Detective: Night Country 2024’e ertelendi. HBO, dizinin Ocak ayında yayınlanacağını doğruladı. Bu ertelemenin nedeni tam olarak bilinmiyor. Ancak True Detective’in de birçok yapım gibi devam eden WAG (Amerika Yazarlar Birliği) ve SAG-AFTRA (Amerika Oyuncular Sendikası) grevlerinden etkilendiği düşünülüyor.

Night Country’nin hikâyesi ise şöyle:

Alaska’nın Ennis adlı kasabasındaki uzun gecelerden birinde Tsalal Arktik Araştırma İstasyonu’nda görev yapan sekiz adam hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Olayı çözmek için görevlendirilen dedektif Liz Danvers (Jodie Foster) ve Evangeline Navarro (Kali Reis) hem geçmişleriyle hem de buzlar altında kalan gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.

Foster ve Reis’in yanı sıra dizinin oyuncu kadrosunda; John Hawkes, Christopher Eccleston, Fiona Shaw, Finn Bennett, Anna Lambe, Aka Niviâna, Isabella Star Lablanc ve Joel D. Montgrand da yer alıyor.

Night Country’nin showrunner’ı Issa López, dizinin yazarı ve yürütücü yapımcısı konumunda. Bununla birlikte tüm bölümlerin yönetmenliğini de üstleniyor. Dizinin yürütücü yapımcıları arasında Jodie Foster da bulunuyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Fincher’ın Yeni Filmi ‘The Killer’dan İlk Fragman Yayınlandı

Sonraki Hikaye

Natalia Grace’in Tuhaf Hikâyesi

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…