AMC’nin yeni western noir dizisi Dark Winds’ten ilk fragman yayınlandı

2 dakikalık okuma

AMC, yeni dizisi western noir “Dark Winds” için ilk fragmanı yayınladı. Tony Hillerman’ın “Leaphorn & Chee” kitaplarından uyarlanan dizinin ilk iki bölümü ve ardından her Pazar yeni bölümüyle 12 Haziran’da AMC ve AMC+’da prömiyer yapacak.

“Dark Winds” 1971 yılında, Navajo Nation’ın Monument Valley, Arizona yakınlarındaki gözlerden uzak bir karakolda geçiyor. Dizi, teğmen Joe Leaphorn’un (Zahn McClarnon) tamamen alakasız gibi görünen bir dizi suça yenik düşmesini takip ediyor. Ancak gerçeğe yaklaştıkça geçmişinin yaraları onu daha çok ziyaret eder. Yeni yardımcısı Jim Chee (Kiowa Gordon) bu yolculukta ona katılır ve onun da genç bir adam olarak geçirdiği yıllarda yaşadıklarından kalan hesapları vardır. İki adam, kurtuluş yolunda seyahat ederken kötülüğe, kendilerine ve iblislerine karşı savaşta güçlerini birleştirir.

Dizide ayrıca Bernadette Manuelito rolünde Jessica Matten (“Burden of Truth”), FBI özel ajanı Whitover rolünde Noah Emmerich (“The Americans”), Joe’nun eşi Emma Leaphorn rolünde Deanna Allison ve dindar bir araba satıcısı Devoted Dan rolünde Rainn Wilson (“The Office”) yer alıyor.

“Dark Winds”in yaratıcısı ve yürütücü yapımcılığını Graham Roland, yapımcılığını ise Vince Calandra (“Sharp Objects”) yapıyor. Chris Eyre, dizinin yönetmeni ve yürütücü yapımcısı. Diğer yönetici yapımcılar arasında George R.R. Martin, Robert Redford, Tina Elmo ve Vince Gerardis yer alıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Karin Slaughter uyarlaması 'Will Trent'te Ramón Rodríguez başrolde

Sonraki Hikaye

Oakes Fegley ve Robert Wisdom, suç antoloji dizisi 'Accused'ın kadrosuna katıldı

En Son Yazılar