‘Dalgliesh’ ikinci ve üçüncü sezon onayını aldı

1 dakikalık okuma

P.D. James’in polisiye romanlarına dayanan İngiliz suç draması “Dalgliesh”, AMC Networks’e ait Acorn TV ve Channel 5’den ikinci sezon onayını aldı.

Altı bölümden oluşacak ikinci sezon, P.D. James’in üç ayrı romanına dayanacak. Bertie Carvel (“Jonathan Strange & Mr. Norrell”) esrarengiz dedektif rolünü yeniden canlandıracak, ancak üçüncü sezonla ilgili ayrıntılar, 2023’te başlayacak olan çekimlerin ardından açıklanacak.

İkinci sezon, “Death Of An Expert Witness”, “A Certain Justice” ve “The Murder Room” olmak üzere üç kısma ayrılacak ve her kısım iki bölüm uzunluğunda olacak.

Helen Edmundson (“The Suspicions of Mr Whoer”) baş yazar olarak geri dönerken, Stewart Harcourt (“Maigret”) Andy Tohill ve Ryan Tohill (“The Dig”) “A Certain Justice”in senaryosuna katılıyor. “Death of an Expert Witness”ın yönetmenliğini ise Geoff Sax (“Biz”) yapacak.

Brendan Mullin yapımcılığı üstlenirken, Elaine Pyke, Willow Grylls, Emily Russell ve Helen Edmundson All3Media’nın sahibi olduğu New Pictures için yapımcılığı üstlenecek.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

“The Rookie” Yeni Sezonuyla FOXCRIME Ekranlarında

Sonraki Hikaye

ITV, Murder In Provence’ın yayın tarihini açıkladı

En Son Yazılar