“Dark Winds” 2. Sezon Onayını Aldı

3 dakikalık okuma

“Dark Winds”, AMC’den 2. sezon onayını aldı. Western noir dizisinin ilk seezonu 12 Haziran’da AMC’de gösterime girdi. İkinci sezon, ilki sezon gibi toplam altı bölümden oluşacak. Dizi, Tony Hillerman’ın Leaphorn & Chee kitap serisine dayanıyor.

1971’de, Navajo Nation’ın Monument Valley yakınlarındaki uzak bir karakolunda geçen dizi, Tribal Police’ten Teğmen Joe Leaphorn’un (Zahn McClarnon) görünüşte ilgisiz bir dizi suç tarafından kuşatılmasını konu alıyor. Gerçeğe ne kadar yaklaşırsa, geçmişinin yaralarını o kadar çok ortaya çıkarır. Bu yolculuğa yeni yardımcısı Jim Chee (Kiowa Gordon) katılır. Chee’nin de sahada gençliğinden kalan eski hesapları var.

Jessica Matten ayrıca Deanna Allison, Rainn Wilson, Elva Guerra, Jeremiah Bitsui, Eugene Brave Rock ve Noah Emmerich ile birlikte rol alıyor.

Graham Roland diziyi yarattı ve baş yapımcı olarak görev yapıyor. McClarnon, başrolün yanı sıra yapımcılık da yapıyor. Robert Redford, George R.R. Martin, Annie Hillerman, Chris Eyre, Vince Calandra, Vince Gerardis ve Tina Elmo da baş yapımcılar.

AMC Studios başkanı Dan McDermott, “Hayatta bir kez olacak bu yaratıcı ekip ve oyuncu kadrosu, ‘Dark Winds’ ile gerçekten özel bir şey ortaya koydu” dedi. “İlk sezonun bu heyecan verici yolculuğunun geri kalanını hayranlarla paylaşmak ve Joe Leaphorn ve Jim Chee’yi gelecek yıl AMC ve AMC+’da ikinci sezonda takip etmek için sabırsızlanıyoruz. Tüm prodüksiyon ekibimize sonsuz teşekkürler ve baş yapımcılar Robert Redford, George R.R. Martin, Chris Eyre ve tabii ki oyuncu kadrosunu yöneten ve yaptığı her şeye insanlığı, otoriteyi ve zengin yaşanmış deneyimlerin bilgeliğini getiren Zahn McClarnon’a özel teşekkürler. ”

Dizi ilk gösterimi AMC’de Nielsen Live+3 reytinglerinde 2,2 milyon kişi tarafından izlendi. Kitapları ekrana taşımak için uzun bir sürecin ardından gerçekleşti. Redford, 30 yıldan uzun bir süre önce Hillerman’ın kitap haklarını aldı. Özel izinle, “Dark Winds”in %70’i New Mexico’daki Tesuque Pueblo’daki kabile topraklarında Camel Rock Studios tesisi kullanılarak çekildi. Serinin diğer %30’u yine New Mexico’daki Cochiti Pueblo’daki kabile topraklarında çekildi.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Cinayet Sonrası

Sonraki Hikaye

Woodstock'a Son Otobüs │ Colin Dexter

En Son Yazılar