Bond-Toto Açılmıştır!

/
4 dakikalık okuma

Temsilcisi, Daniel Craig’in Bond serisinden ayrılacağına dair son iddiaları doğrulamasa da İngiliz aktörün açıklamaları, dedikodu kazanını geçen yazdan beri kaynatıyor. Craig’in bir Amerikan dizisinin kadrosuna girdiği haberi, spekülasyonları artırdı. Efsanevi İngiliz ajanın halefi kim olur dersiniz?

Casusluk üzerine yapılan filmlerin en ünlüsü, en uzun soluklusu ve tabii ki en çok para kazandıranı o. 007 James Bond’un maceraları, ilk film “Dr. No”dan beri daha da hızlanıp tempo kazanarak devam ediyor 50 yılı aşkın süredir.

“Bileklerimi keserim daha iyi”

Pek çok otoriteye göre gelmiş geçmiş en iyi Bond, İskoç aktör Sean Connery. 10 yıldır Bond’u calandıran İngiliz oyuncu Daniel Craig de karizma olarak ondan aşağı kalır değil ama. Ne var ki Craig, geçen yıl çekilen son film “Spectre”den beri zaman zaman seriyi bırakacağına dair ipuçlarını veriyor. Hatta “Bir daha James Bond’u canlandıracağıma bileklerimi keserim dahi iyi” dediği bile var. Gerçi, sonradan bu sözlerin o anın sıcaklığıyla ağzından döküldüğünü, ciddiye alınmaması gerektiğini söyleyip durumu kurtarmaya çalışmıştı ama dedikodu kazanı kaynamıştı bir kere. Buna benzer birkaç açıklaması daha var Craig’in sonrasında yalanlanan.

Dizi anlaşması, ortalığı karıştırdı

Aktörün Jonathan Fransen’in geçen yıl yayımlanan romanından televizyona uyarlanan “Purity” adlı Amerikan dizisinde oynayacağı açıklanınca ortalığın bir kez daha çalkalandığını söylersek yanlış yapmamış oluruz. İngiliz ve Amerikan gazeteleriyle internet sitelerinde bu anlaşma, Craig’in seriyi bırakacağına dair bir işaret olarak yorumlandı. Birkaç saat sonra oyuncunun temsilcisi, BBC’ye açıklama yaparak iddiaları yalanladı. Yalnız burada bir açık kapı var: Açıklamayı yapan kişi, 47 yaşındaki oyuncunun seriden ayrılacağı ya da devam edeceğine dair bir karar vermediğini söylüyor. Yani her an, her şey olabilir.

Daniel Craig’in halefi kim olacak?

idris elba
İdris Elba

Bu söylenti ve spekülasyonlar bir kenarda dursun. Dursun da; Daniel Craig’in halefinin kim olacağı uzun süredir tartışma konusu, malumunuz. Hatta bazı kaynaklar, tahminleri daha ileri boyuta taşımış durumda. Bahisler açıldı diyebiliriz.
Peki kimlerin adı geçiyor yeni Bond için? En güçlü adaylardan biri, İngiliz polisiyesi “Luther”la parlayıp son dönemdeki işleriyle adından söz ettiren İdris Elba. Elba seçilirse, ilk siyah Bond olarak da tarihe geçecek.

Emily Blunt’a ne dersiniz?

emily
Emily Blunt

“Bond-toto”daki diğer isimler de pek yabana atılır cinsten değil hani. “Inception”ın yıldızı Tom Hardy, “Homeland” dizisiyle hafızalara kazınan Damian Lewis, son “Yıldız Savaşları”nda gördüğümüz John Boyega, Henry Cavill, Aidan Turner ve James Norton, yeni Bond adayları olarak sıralanıyor.
Bir de sürpriz aday var: Serinin hayranlarından bir bölümü, artık bir kadının 007’yi canlandırmasının vaktinin geldiğini düşünüyor. Onlara göre en uygun isim de Emily Blunt…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

True Detectıve'in 2.Sezonundan 9 Unutulmaz Sahne

Sonraki Hikaye

Karşınızda 221B!

En Son Yazılar