Danny Boyle

Danny Boyle: “Yeni Bond filminin senaryosu üzerinde çalışıyoruz”

/
2 dakikalık okuma

Danny Boyle, “Yeni Bond filminin yönetmeni kim olacak?” tartışmasına farklı bir boyut kazandırıyor.

Britanyalı yönetmen Danny Boyle, yeni James Bond filminin senaryosu üzerinde çalıştıklarını ve eğer kabul görürse 25. Bond filminin çekimlerinin yıl sonunda başlayabileceğini söyledi.

Yeni dizisi Trust‘ın New York’taki partisinde konuşan ünlü yönetmenin 25. Bond filmi hakkında söyledikleri şu şekilde: “Güzel bir fikirden yola çıktık. Şu anda senaryo üzerinde çalışmaktayız. Ne çıkacağını göreceğiz. Umarım beğenilir. Size daha fazlasını anlatmak isterdim ama yapmayacağım.”

Boyle, açıklamasının devamında şu sıralarda bir komedi filmi üzerinde çalıştığını, 6-7 hafta içinde çekime başlamayı planladıklarını belirtti ve ekledi: “Ardından Bond filminin çekimlerine yıl sonuna doğru başlayabiliriz.”

Oscarlı yönetmen Danny Boyle, yeni Bond filmi için çalışmaya başladı...

Trainspotting’in senaristi John Hodge işbaşında

Kült filmler Trainspotting ve Slumdog Millionaire ile hatırlanan usta yönetmenin yanındaki isim ise Trainspotting‘in senaristi John Hodge’dan başkası değil.

DanielcraigasJamesBond_Money-xlarge_trans_NvBQzQNjv4BqJKshGvN1om7Aqkp8aAKZGZsJBeO1fiTp7A-5pLIp0iQ

Burada şöyle bir durum ortaya çıkıyor: Yapımcıların elinde halihazırda daha önce Daniel Craig’in başrolünde olduğu tüm Bond filmleriyle Pierce Brosnan’lı The World Is Not Enough ve Die Another Day‘in senaryolarını yazan Neal Purvis ve Robert Wade’den gelen metin var. Bir başka deyişle, Boyle ve Hodge’un mevcut senaryodan daha iyi bir iş çıkarmaları gerekiyor.

25. Bond filminin gösterim tarihi, 8 Kasım 2019

Gösterime giriş tarihi 8 Kasım 2019 olarak belirlenen 25. Bond filminde Daniel Craig’i son kez 007 rolünde izleyeceğiz.

SPECTRE

Bu konuda da uzun süredir bir tartışmadır gidiyor… Yeni Bond için bir kadın oyuncuya şans verilmesinin zamanının geldiğini düşünenler olduğu gibi, 007’yi bu kez bir siyah aktörün canlandırmasını isteyenler de var. Yakın zamanda bu rol için adı en çok telaffuz edilen isimse Idris Elba…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

the sopranos
Önceki Hikaye

The Sopranos Beyazperdeye Uyarlanıyor

Sonraki Hikaye

221B Dergi, 14. Sayısıyla Tüm Türkiye'de Satışta

En Son Yazılar