Stephen King’in “Firestarter”ı Tekrar Çekiliyor

/
2 dakikalık okuma

Stephen King uyarlamalarının altın çağı tekrar mı geliyor, diye sorsak kimse yadırgamaz herhalde. Özellikle “IT” ve “The Dark Tower” filmleriyle birlikte bazıları daha önce de sinema ve dizi olarak uyarlanan Stephen King kitapları arasına şimdi Firestarter da katılıyor.

İlk olarak 1980 yılında yayımlanan, 1984 yılında o zamanlar çocuk yıldız olan Drew Barrymore’un Charlene Charlie McGee karakterini canlandırdığı bir sinema uyarlamasına sahip olan kitap, Türkçeye “Tepki” adıyla çevrilmişti.

Firestarter “Tepki” Hakkında

 

Stephen King firestarte Filmi Yeniden

Mc. Gee ve Vicky Tomlinson 1969 yılında gizli bir örgütün piyasaya sürmek istediği bir ilacın ilk denemelerine katılmışlardı. Bir yıl sonra evlendiler ve küçük kızları Charlie doğdu. Charlie üç yaşındayken, bakışları ile oyuncak ayısını tutuşturdu. Charlie sekiz ya-şına gelince duygularını kontrol altına almayı öğrendi. Artık istediği zaman yangın çıkarabiliyordu. Ama gizli örgüt, bu “büyük etkili, kü-çük silahı” kullanmayı planlıyordu. (Altın Kitaplar basımı, arka kapak yazısından)

Firestarter Filmi Yeniden

Fotoğraf: Buchan/Variety/REX/Shutterstock (5527991b)
Fotoğraf: Buchan/Variety/REX/Shutterstock (5527991b)

Yapımcı Jason Blum’un ilk olarak Overlook Film Festivali’nde duyurduğu yeni Firestarter filmi, Universal Picture imzasıyla hazırlanacak. Filmin künyesi veya tarihi için henüz detaylar belirlenmedi fakat bu hafta itibariyle filmi kimin yöneteceğini biliyoruz: Jason Blum’un Stephanie isimli filmini de yöneten, yine bir Stephen King uyarlaması olarak bu yılın en beklenen filmlerinden The Dark Tower’ın yanı sıra “I Am Legend, A Beatiful Mind, I Robot, The Da Vinci Code, Fringe” gibi daha birçok yapımda yapımcı imzası olan Akiva Goldsman, filmin yönetmeni olarak belirlendi.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Black Mirror 4.Sezonunda Hannibal Sürprizi

Sonraki Hikaye

James Patterson Hücresinde Ölü Bulunan Aaron Hernandez'i Yazacak

En Son Yazılar