James Patterson Hücresinde Ölü Bulunan Aaron Hernandez’i Yazacak

/
2 dakikalık okuma

Dünyanın çok satan polisiye/suç yazarlarından James Patterson, henüz birkaç gün önce hücresinde ölü bulunan eski Amerikan futbolu oyuncusu Aaron Hernandez’in romanını yazacağını duyurdu.

Aaron Hernandez Vakası

aaron-hernandez

New England Patriots takımının oyuncularından Aaron Hernandez, 2013 yılında yarı profesyonel bir oyuncu olan Odin Lloyd’u silahla öldürdüğü gerekçesiyle ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Daha sonra 2012 yılında Boston’da Daniel de Abreu ve Safiro Furtado isimli iki kişiyi de öldürdüğü iddia edilen Hernandez’in davası geçtiğimiz hafta beraat kararıyla sonuçlanmış ve 2012’deki cinayetlere dair suçlamaları düşmüştü. Buna rağmen 2013 suçlamasından dolayı aldığı müebbet devam ediyordu ki 19 Nisan 2017 akşamı tek başına kaldığı hücresinde kendini asarak intihar etti.

Kamuoyunu ikiye ayıran çok tartışmalı dava sürecine dair açıklama yapan James Patterson, dosyayla ilgili bir “gerçek-suç” kitabı yazacak. Patterson’un yayımcısı “Kurgusal olmayan bu kitap, arkasında bir dizi cinayet, genç bir kız çocuğu ve şok edici sırlar bırakan bir futbol yıldızının yükselişiini ve düşüşünü araştıracak,” ifadelerini kullandı.

Yazar Patterson, Hernandez’in ölümünü duyunca serseme döndüğünü ifade ediyor ve ekliyor: “Her ne kadar Hernandez’in hayatı tartışmalarla gölgelense de mütevazı köklerden gelen Hernandez, 22 yaşına kadar en önemli oyunculardan biri oldu. Bu yolculuğu boyunca birtakım şeyler kontrolden çıktı ve ben de ‘Yanlış giden neydi?’ diye sormaya kendimi mecbur hissettim.”

james patterson aaron hernandez kitap

Forbes dergisine göre dünyanın en çok kazanan yazarlarından olan Patterson, son 10 yılda yaklaşık 700 milyon dolar kazandı. “Gerçek suç” türündeki ilk kitabı da bu olmayacak. Geçen yıl John Connolly ile milyarder cinsel suçlu Jeffret Epstein hakkında yazdığı Filthy Rich’i yayımlayan yazar, ceza psikolojisi uzmanı Alex Cross hakkında yazdığı kitap serisi ile tanınıyor.
Kaynak: The Guardian

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Stephen King'in "Firestarter"ı Tekrar Çekiliyor

Sonraki Hikaye

House of Cards 5.Sezonundan Fragman Geldi

En Son Yazılar