Stephen King’in ‘Enstitü’ Romanı Dizi Oluyor

///
3 dakikalık okuma

Stephen King’in Enstitü adlı romanı dizi oluyor. MGM+ tarafından ekrana uyarlanacak dizinin oyuncu kadrosuna yeni isimler eklendi.

Usta yazar Stephen King’in 2019 yılında The Institute adıyla yayımlanan kitabı, 2021’de Türkçede Altın Kitaplar etiketiyle çıktı. Kitap, üzerlerinde deney yapılmak amacıyla alıkonulan, telekinezi ve telepati gibi özel yeteneklere sahip bir grup çocuğun hikâyesini anlatıyor.

MGM+’ta yayınlanacak dizinin oyuncu kadrosuna Shadow and Bone, Black Mirror ve Guillermo Del Toro’s Cabinet of Curiosities’te yer alan Ben Barnes dahil oldu. Barnes, polis memuru Tim Jamieson karakterine hayat verecek. Daha önce Weeds’te rol alan oyuncu Mary-Louise Parker ise dizide enstitünün müdürü Bayan Sigsby’i canlandıracak.

Mary-Louise Parker
Mary-Louise Parker
ben barnes stephen king
Ben Barnes

Dizinin yönetmen koltuğunda ise Jack Bender oturuyor. Lost, Game of Thrones ve The Sopranos gibi efsanevi dizilerin yönetmenleri arasında bulunan Bender, başka bir Stephen King uyarlaması olan Mr. Mercedes’te de görev almıştı.

Yönetmen, dizi hakkında yaptığı açıklamada, “Stephen King’in bir başka harika romanını bana emanet ettiği ve Michael Wright ve MGM+ ile yaratıcı ilişkimi sürdürdüğüm için çok mutluyum.Benzersiz yeteneklere sahip bu çocukların hikâyesini anlatmak için Ben Cavell ve olağanüstü bir yazar ekibiyle birlikte çalışmak, bunun gerilim dolu ve sürükleyici bir dizi olmasını sağlayacak,” dedi.

MGM+ başkanı Michael Wright, “Stephen King ile tekrar çalışma fırsatına sahip olduğumuz için heyecanlıyız. Onun eleştirmenlerce beğenilen romanına dayanan The Institute, MGM+ orijinal dizi listesine heyecan verici bir ekleme. Kitabı hayata geçirmek için Jack ve Ben’den daha fazla güvendiğim bir yaratıcı ekip yok, onların vizyonu ve King’in sesine olan sevgisi, bu düşündürücü ve sert hikâyeyi, MGM+ izleyicilerinin beklediği şekilde sürükleyici, sinematik ve heyecan verici tarzda hayata geçirecek,” dedi.

Merakla beklenen dizinin çekimlerinin ilerleyen aylarda Kanada’nın güneyinde yer alan Nova Scotia eyaletinde başlaması bekleniyor. Sekiz bölümden oluşacak dizinin ana kahramanı 12 yaşındaki Luke Ellis’i kimin canlandıracağı henüz bilinmiyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

Sonraki Hikaye

2023 Kayıp Rıhtım Okur Anketi'nde oylama süreci başladı: 221B, Yılın En İyi Dergisi Kategorisinde Aday

En Son Yazılar