Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

2 dakikalık okuma

221B editörleri, bu haftanın polisiye seyir rehberinde dijital platformlara yeni eklenen polisiye dizi ve gerçek suç belgesellerini derledi.

Nelma Kodama: Kirli Para Kraliçesi

Meşhur karaborsa döviz taciri Nelma Kodama, hapisten çıktıktan sonra Brezilya’nın en büyük yolsuzluk davasına nasıl dahil olduğunu birinci ağızdan anlatıyor. Nelma Kodama: Kirli Para Kraliçesi belgeseli, şimdi Netflix’te gösterimde.

Nelma Kodama: Kirli Para Kraliçesi

Fallen Idols: Nick and Aaron Carter

BluTV’nin Discovery+ seçkisine yeni eklenen Fallen Idols: Nick and Aaron Carter adlı gerçek suç belgesel dizisi, Nick Carter hakkında çıkan cinsel saldırı iddialarını ve kardeşi Aaron Carter’ın hayatını anlatıyor. Dört bölümden oluşan bu yapım, Aaron Carter’ın 2022’deki ölümüne yol açan akıl sağlığı sorunları ve madde bağımlılığını detaylı bir şekilde ele alıyor.

Fallen Idols: Nick and Aaron Carter

Şeytanın Dansçıları: 7M Adında Bir TikTok Tarikatı

Gerçek suç belgesel dizisi Şeytanın Dansçıları: 7M Adında Bir TikTok Tarikatı, birçok TikTok içerik üreticisini bünyesinde barındıran 7M Films adlı bir şirketin karanlık hikâyesini anlatıyor. Tarikattan kaçan kurbanların, onların ailelerinin ve tanıkların ifadelerine yer veren belgesel dizisi, tüm bölümleriyle Netflix’te.

Şeytanın Dansçıları: 7M Adında Bir TikTok Tarikatı

Polisiye Dizi

Under the Bridge

Rebecca Godfrey’in 2005 yılında yayımlanan ve 1997’de gerçekleşen gerçek bir vakayı inceleyen aynı isimli romanından ekrana uyarlanan Under the Bridge, arkadaşlarıyla bir partiye gittikten sonra eve geri dönmeyen 14 yaşındaki bir çocuğun  hikâyesini anlatıyor. Başrollerinde Riley Keough ve Lily Gladstone’un yer aldığı polisiye dizi, tüm bölümleriyle Disney+’ta.

Under the Bridge polisiye dizi

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

Sonraki Hikaye

Stephen King’in 'Enstitü' Romanı Dizi Oluyor

En Son Yazılar