Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

3 dakikalık okuma

221B editörleri haftalık polisiye seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi, film ve belgeselleri derledi.

Eric

1980’lerin New York’unda geçen Eric, Abi Morgan imzalı yeni bir duygusal gerilim dizisi. Dizi, dokuz yaşındaki oğlu bir sabah okula giderken kaybolan bir babanın umutsuz arayışını konu alıyor. 6 bölümlük dizi Netflix‘te yayınlandı.

polisiye eric

The Veil

Disney+‘ta yayınlanan The Veil, ölümcül bir gerçek ve yalan oyunu oynayan iki kadın arasındaki ilişkiyi konu alıyor. İkili, kendilerini Londra’ya götürecek bir yolculuğa çıkmaya karar verirler ama önce İstanbul ve Paris’i ziyaret edeceklerdir. Birinin bir sırrı vardır, diğerinin görevi ise bunu açığa çıkarmaktır.

the veil

An American Murder Mystery: Chandra Levy

Discovery+ ekranlarında gösterilen 3 bölümlük suç belgeselinde Amerikan tarihinin en tuhaf kaybolma vakalarından biri inceleniyor. 2001’de Federal stajyer Chandra Levy ortadan kaybolur. Polis, Chandra’nın ortadan kayboluşunu araştırırken bir adam parkta bir kafatası bulur. Daha sonra, rahatsız edici bir suç raporu bulunan yeni bir şüpheli ortaya çıkar.

Past Lies

Mallorca’da bir mağarada bulunan ceset kalıntıları, Elda polis karakolundan Dedektif Paula Ríos’u adaya götürür. Kalıntılar, yirmi beş yıl önce lise son sınıf gezisi sırasında kaybolan kardeşi Mati’ye aittir. 6 bölümden oluşan polisiye dizi Disney+ ekranlarında.

Polisiye Filmler

The Many Saints of Newark

BluTV kataloğuna eklenen The Many Saints of Newark filmi, ikonik mafya babası Tony Soprano’un yaratılışını konu alıyor. Amcası ve rakip gangsterler tehlikeli şekilde bölünmüş şehrin kontrolü için savaşırken, genç Tony Soprano, Newark’taki isyanların en çalkantılı çağında büyür.

Kayıp

2023 yapımı film, Prime Video‘da yayınlandı. Kolombiya’da yeni erkek arkadaşıyla çıktığı tatilde annesi gizemli bir şekilde ortadan kaybolur fakat June’un annesine ulaşma çabaları uluslararası bürokrasi tarafından engellenir. Los Angeles’ta annesinden binlerce mil uzakta olan June, onu bulmak için elindeki son teknolojiyi yaratıcı bir şekilde kullanmaya başlar. Fakat araştırmaları derinleştikçe aklındaki sorular artar.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Patricia Highsmith'in Ripley Serisi İletişim Yayınları'nda

Sonraki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

En Son Yazılar