Stephen King: “Trump, Yazdığım Tüm Korku Hikâyelerinden Daha Korkunç”

1 dakikalık okuma

Donald Trump’ın ABD Başkanı olması söz konusu olduğu andan itibaren sanat ve edebiyat dünyasından çok sayıda eleştiri geldi, gelmeye de devam ediyor. Dünya çapında çok okunan yazarlardan Stephen King, daha önce de birçok kez eleştirdiği Trump hakkında yeni tweet’ler attı.

Edebiyat tarihinin en sevilen korku, gerilim, bilimkurgu yazarlarından Stephen King, Donald Trump’ın nükleer silahlara erişimiyle ilgili olarak “Yazdığım tüm hikâyelerden kötü,” şeklinde bir açıklama yaptı.

Stephen King: “Trump Kişilik Bozukluğu Yaşıyor”

Stephen King TrumpBaşkan Trump, ABD Başkanlığı koltuğuna oturduğundan beri sık sık nükleer silahlarla ilgili beyanlar veriyor ve Amerika halkıyla birlikte tüm dünyayı tedirgin ediyor. Psikyatristler, Trump’ın bir dizi “tehlikeli akıl hastalığı semptomları gösterdiğini” ifade ediyor.

Stephen King, Trump’ı romanlarından iki karakterle karşılaştırarak Twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı:

“Trump’ın ilk yüz gününde attığı tweet’ler oldukça net bir portre ortaya koyuyor: Kendisi, neredeyse narsisistik kişilik bozukluğu ders kitaplarında anlatılan bir örnek gibi. Bu adamın parmağının nükleer silahların tetiğinde gezmesi, yazdığım tüm korku hikâyelerinden daha korkunç.”

Kaynak: Independent

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Dirk Gently Dizisi 2. Sezona Hazırlanıyor

Sonraki Hikaye

Ünlü Seri Katil Ted Bundy'yi Zac Efron Canlandıracak

En Son Yazılar