Sherlock geri mi dönüyor?

3 dakikalık okuma

2017’de son bölümlerini yayınladığından beri, Sherlock hayranları hit dedektif dizinin geri dönmesi için çaresiz bir bekleyişteydi.

Ve şu an için yeni sezonlar hazır olmasa da, dizinin yaratıcıları Steven Moffat ve Mark Gatiss, eğer Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman uygun olsaydı, daha fazlasını yazmaktan memnuniyet duyacaklarını söylediler.

“Sherlock’u yarın tekrar yapardım, bunu neden bana soruyorsun?” Moffat, Radio Times Covers Party’de RadioTimes.com ile özel bir röportajda belirtti. “Mark yarın yapardı, Sue [Vertue, yapımcı] yarın yapardı – hepimiz tekrar yapardık.”

Engelin bu noktada olabileceğini vurgulamadan önce, “Bu Benedict ve Martin’e bağlı” diye ekledi.

“Çok uzun bir süre boyunca diziye çok sadık kaldılar, kesinlikle en düşük ücretli işleri haline geldiğinde bile” dedi.

“Ve şimdi yapmak istedikleri şeyin mutlaka bu olduğunu düşünmüyorum – yeterince adil, kesinlikle yeterince adil. Ama eğer biri araya girenin ben olduğumu düşünürse, güvenle yarın yazmaya başlayacağımı söyleyebilirim, eğer diğer herkes de katılırsa”.

Moffat, “hiçbirimizin üstesinden gelemeyeceğimiz” bir başka sorundan bahsetmeye devam etti: geçen yaz 84 yaşında vefat eden  Mrs. Hudson yıldızı Una Stubbs’ın üzücü ölümü.

“Belki o seti yeniden toplarsak ve o (Stubbs) sihirli bir şekilde ortaya çıkmazsa, bir dizi yapamayacak kadar üzgün olabiliriz” dedi.

“Gerçekler bunlar. Biz yapardık, ben yapardım, Mark yapardı, Sue yapardı. Başrol oyuncularına ihtiyacımız var ve onlar da oldukça anlaşılır bir şekilde, diziyle ilgili işlerini bitirdiklerini hissediyor olabilir”

Ayrı bir röportajda, Gatiss “kapıyı kapatmadıklarını” vurgularken; kendisi, Moffat ve Vertue’nun “daha fazlasını yapmayı isteyeceklerini” yineledi.

“Ama fark etmişsinizdir, kadro çok meşgul,” diye devam etti. “Şu an gerçekten bu durumdayız. Yani… kim bilebilir ki?”

Cumberbatch ve Freeman, son zamanlarda kesinlikle yoğun günler geçiriyor. Cumberbatch, Jane Campion’un The Power of the Dog’ındaki rolüyle geçen haftaki Oscar’larda En İyi Erkek Oyuncu dalında aday olurken, Freeman son BBC One draması The Responder’da kariyerinin en iyi performanslarından birini verdi.

Ayrıca, her iki oyuncunun da Marvel Sinema Evreninde rolleri var – Cumberbatch, Doctor Strange ve Freeman, Everett K. Ross – ve ayrıca hem büyük hem de küçük ekranlarda bir dizi başka proje var.

Ama kim bilir, belki ileride bir yerde 221B Baker Sokağı’na dönüş hala ihtimal dahilinde olabilir…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Taron Egerton ve Paul Walter Hauser’in başrollerini paylaştığı mini dizi “Black Bird" 8 Temmuz'da yayında

Sonraki Hikaye

Boris Akunin, Rus kültürünü hedef alan boykota karşı çıktı

En Son Yazılar