Robert Downey Jr. ve Shane Black, Donald E. Westlake’in ‘Parker’ Roman Serisinin Uyarlamasında Bir Araya Geliyor

2 dakikalık okuma

Robert Downey Jr. ve yazar-yönetmen Shane Black bir kez daha bir araya geliyor. Variety, ikilinin Donald E. Westlake’in “Parker” suç kurgu dizisinden uyarlanan bir dizi film ve televizyon projesi geliştirmek için Amazon Stüdyolarında ekip kurduklarını doğruladı.

Anlaşmadan çıkan ilk proje, Downey Jr.’ın acımasız, para odaklı bir iş ahlakına sahip profesyonel bir hırsız olan Parker’ı canlandırdığı “Play Dirty” adlı uzun metrajlı bir film olacak. Black uyarlamayı Charles Mondry ve Anthony Bagarozzi ile birlikte yönetecek ve yazacak. Joel Silver, Team Downey ve Marc Toberoff için Susan Downey ile birlikte yapımcılık yapacak. Ezra Emanuel ortak yapımcı olacak.

Silver, Black ve hem Robert Downey Jr. hem de Susan Downey’nin yeniden bir araya geldiği dörtlü, Black’in ilk yönetmenlik denemesi olan ve Downey’i Val Kilmer ve Michelle Monaghan ile birlikte izlediğimiz 2005’te yayınlanan neo-noir “Kiss Kiss Bang Bang”de birlikte çalıştı. Black ve Downey Jr. daha sonra film yapımcısı “Iron Man 3”ü birlikte yazıp yönetmek için Marvel Studios’a geldiğinde yeniden bir araya geldi.

Robert Downey Jr. Christopher Nolan’ın biyografik filmi “Oppenheimer”da Cillian Murphy, Emily Blunt ve Matt Damon ile birlikte oynayacak. Downey ayrıca, Park Chan-wook tarafından yönetilecek olan HBO drama dizisi “The Sympathizer”da dördü antagonist olmak üzere beş farklı rol oynayacak. “Oppenheimer” 21 Temmuz 2023’te vizyona girecek, “The Sympathizer” ise henüz resmi bir prömiyer tarihi belirlemedi.

Black en son, 2016’da yayınlanan kara komedi “The Nice Guys”ın devamı niteliğindeki 2019 yapımı “The Predator”u yazıp yönetti.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Elle Fanning'in başrolde olduğu 'The Girl From Plainville'den ilk fragman

Sonraki Hikaye

Gary Oldman ‘Slow Horses’ fragmanında, "loser" MI5 ajanlarına liderlik ediyor

En Son Yazılar