martin freeman

Martin Freeman: “Beklenti yüzünden Sherlock artık eğlenceli değil”

/
2 dakikalık okuma

Sherlock‘un yeni sezonuna ilişkin hep olumsuz haberler geliyor. Son açıklama, Doktor Watson’ı canlandıran Martin Freeman’dan. İngiliz The Telegraph gazetesinin sorularını yanıtlayan aktör, hayranların inanılmaz baskısı ve beklentileri yüzünden işin tadının kaçtığını, yeni sezonu pek konuşmadıklarını söyledi. Kısacası Sherlock dönecekse de bu çok yakın bir tarihte olmayacak…

Sherlock ile ilgili peş peşe gelen açıklama ve haberler, dizinin hayranlarında hem derin bir hayal kırıklığı hem öfke hem de bıkkınlık yaratmış durumda diyebiliriz.

BBC’nin fenomen dizisinin yaratıcıları Mark Gatiss ve Steven Moffat, birkaç ay önce yeni sezon için 2020 yılını işaret etmişti. Haberini buradan okuyabilirsiniz.

sherlock

 “Yeni sezona ilişkin pek konuşmadık”

Son açıklamaysa Doktor Watson’a hayat veren Martin Freeman’a ait. Britanyalı aktör, o kadar dolmuş ki dizinin hayranlarının yaşayacağı muhtemel hayal kırıklığını göze almış görünüyor. The Telegraph‘ın sorularını yanıtlayan Freeman, hayranlarının baskısı ve beklentilerinin kontrolden çıktığını belirtiyor.

“Dürüst olmak gerekirse bu baskı altında yaşamak çok zor. Sherlock, bir canavara dönüştü. Dizinin bir parçası olmak, Beatles’a zamanında duyulan çılgınlıkla kıyaslanabilir. Daha azı tabii. İnsanların beklentileri, bunların bazıları, eğlenceli gelmiyor artık. ‘Yapsanız iyi olur, yoksa…’ tehdidine bağlandı iş. Bu da hiç hoşnut olunacak bir durum değil.”

watson - sherlock

Freeman, 5. sezona dair ekiple bir görüşme olup olmadığı sorusuna da, “Pek konuştuğumuzu söyleyemem. 4. sezonun ardından biraz ara vermemiz gerektiğini düşünmüştük. Şimdilik burada keselim duygusu hâkim olmuştu,” yanıtını verdi.

Ocak 2017’de yayınlanan üç bölümlük 4. sezonun ardından Sherlock hem dizinin hayranlarından hem de eleştirmenlerden daha önce olmadığı kadar kötü eleştiriler almıştı.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Önceki Hikaye

221B Dergi, 14. Sayısıyla Tüm Türkiye'de Satışta

oceans 8
Sonraki Hikaye

Ocean's 8 Filminden Yeni Fragman Var

En Son Yazılar