Kokainin Manevi Annesi: Jennifer Lopez

///
3 dakikalık okuma

Bu senenin iddialı polisiyelerinden Shades of Blue‘nun yıldızı Jennifer Lopez, televizyon dünyasını sevdi. J. Lo’yu yine bir polisiyede izleyeceğiz. Ünlü yıldız, bu kez Kolombiya’nın uyuşturucu baronesi Griselda Blanco’ya hayat verecek.

Variety‘nin haberine göre televizyon filmi, HBO için çekilecek. Başrolü üstlenecek Jennifer Lopez, “Bu karmaşık ve yozluğa batmış kadınının hayatını uzun yıllardır büyük bir merakla inceliyordum. HBO ile bir araya gelip sonunda Griselda’nın hayat öyküsünü ekrana getirmek, bence her şeyin mükemmel bir biçimde yerine oturması anlamına geliyor” dedi.

griselda-blancoEscobar’dan önce o vardı

Filmin oyuncu kadrosu için şu ana kadar J. Lo’dan başkasının ismi telaffuz edilmiş değil. Yayın tarihi ve yönetmen-yapımcı ekibi de bilinmiyor henüz ama Griselda Blanco’nun çalkantılı yaşamı, filmin çekiciliği konusunda yeterli veri sağlıyor. 1943 yılında Kolombiya’nın Cartegena kentinde dünyaya gelen Blanco, 70’li yıllardan 80’lerin ortalarına kadar Medellin Uyuşturu Karteli’nin lideriydi. Kokainin Manevi Annesi ve Karadul lakaplarıyla anılıyordu Blanco. Pablo Escobar’dan çok önce ABD’ye uyuşturucu ticaretini yönlendiren isimdi. 70’lerin ortasında ABD’ye yerleşip Kolombiya ile Birleşik Devletler arasındaki uyuşturucu trafiğini yöneten Karadul, 1985’te ABD’de yakalanıp hüküm giymişti. Uyuşturucu ticaretinin yanı sıra 200’den fazla insanın da ölümünden sorumlu tutulan Griselda Blanco, 20 yıllık cezasını çekerken işlerini hapishaneden yürütmeye devam etti. 2004 yılında ülkesi Kolombiya’ya iade edildi. 2012 yılında Medellin’de uğradığı silahlı saldırıda başına aldığı kurşun yaraları sonucu öldü.

2017, Blanco’nun yılı olacak gibi

Griselda Blanco’nun hayatı, iki kez belgesele, birkaç kitaba, dizilere konu oldu daha önce. The Godmother adlı film de şu sıralar yapım aşamasında. Filmde başrolü Catherine Zeta-Jones üstleniyor. Kısacası, HBO’nun Blanco’nun yükselişi ve düşüsünü konu alan bir yapıma girişmesi tesadüf değil. Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos dizisinin başarısı ortada. Jennifer Lopez’li televizyon dizisinin de 2017’nin iddialı yapımlarından biri olacağı kesin…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Scarface İle Yeniden

Sonraki Hikaye

Making A Murderer Silbaştan

En Son Yazılar