Wallace Langham, HBO dizisi “Perry Mason”ın 2. sezon kadrosuna katıldı

3 dakikalık okuma

Wallace Langham, dizinin başrol oyuncusu Matthew Rhys’in yanı sıra, Juliet Rylance, Chris Chalk, Diarra Kilpatrick ve Eric Lange’ın yer aldığı geniş bir kadroya katılıyor.

Hikayesi 1932 yılının Los Angeles’ında, Büyük Buhran’ın hemen sonrasında geçen dizi, evliliği yeni bitmiş ve savaş zamanından kalma psikolojik hasarların etkisini atlatamamış ünlü savunma avukatı Perry Mason’ın ele aldığı davalara odaklanıyor. 1957-1966 yılları arasında yayınlanan Perry Mason dizisinin yeniden uyarlamasında en zorlu davaların bile üstesinden gelebilen Perry Mason, gerçekleri ortaya çıkarmak için gece gündüz çalışırken, bu süreçte şehrin gizlenen gerçeklerinin açığa çıkmasını sağlıyor. 

2. sezonda, Dodson davasının bitiminden aylar sonra, Perry (Rhys) çiftlikten ayrılacak, süt kamyonunu terk edecek, hatta deri ceketini preslenmiş bir takım elbiseyle takas edecek. Buhran’ın en kötü yılında Perry ve Della (Rylance) firmayı ceza davalarının gerektirdiği çalkantılı işler yerine, hukuk davalarını takip ederek daha güvenli bir yola sokacak. Vasiyet ve sözleşmelerde kendisi için pek bir iş olmayan Paul (Chalk) ise kendi başına dışarı çık. Yeni bir dava Los Angeles şehrini ele geçirdi ve Perry’nin adalet arayışı, her şeyin her zaman göründüğü gibi olmadığını ortaya çıkardı.

Langham, 2. sezonda Melville Phipps rolünde karşımıza çıkacak. Phipps, çok zengin bir petrol baronesinin avukatıdır. Los Angeles’ta doğup büyüyen Phipps, toplumun üst kademesine tam olarak uyum sağlar.

Langham, CSI dizisinin 15 sezonunun çoğunda canlandırdığı laboratuvar teknisyeni David Hodges’ rolüyle tanınıyor. Kısa süre önce “CSI: Vegas” adlı devam dizisinde rolünü yeniden canlandırmıştı. Langham ayrıca hit HBO komedisi “The Larry Sanders Show”un yanı sıra “Veronica’s Closet”, “Weird Science”, “Little Miss Sunshine” ve “The Social Network” gibi filmlerde de karşımıza çıkmıştı.

“Perry Mason”, Earl Stanley Gardner tarafından yaratılan karakterlere dayanmaktadır. Jack Amiel ve Michael Begler, 2. sezonda yazar, ortak showrunner ve baş yapımcı olarak görev yapıyor. Robert Downey Jr, Susan Downey ve Amanda Burrell, Team Downey aracılığıyla yürütücü yapımcılığı üstleniyor Rhys, başrolün yanı sıra yapımcılık da yapıyor. Fernando Coimbra, Jessica Lowery, Marialy Rivas ve Nina Lopez-Corrado yeni sezonda iki bölüm yönetiyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

İki dünyanın hikâyesi

Sonraki Hikaye

Batman Öldüren Şaka: Delilikle Kötülük Arasındaki Araf

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…