İz Sürücü │ Tana French

2 dakikalık okuma

Günümüz polisiyesinin en ilgi çekici kalemlerinden, ödüllü yazar Tana French’in sarsıcı romanı İz Sürücü, İthaki Yayınları etiketiyle kitapçılarda.

Kitap Açıklaması

Amerikalı emekli polis Cal Hooper, İrlanda’da bir köye yerleşir.

Satın aldığı evin tamiratıyla ilgilenmek, dağlarda gezinmek, dedektiflik içgüdülerini bir kenara bırakmak niyetindedir. Derken on üç yaşındaki Trey’le karşılaşır. Yoksul ve sorunlu bir aileden gelen çocuğun abisi kayıptır ama bu durum ne polisin ne de köydekilerin umurundadır. Ondan yardım isteyen Trey’i reddedemeyen Cal bir kere daha iz peşine düşmesini söyleyen içgüdüyü dinlemeye başlar. Burada, bu köyde bir gariplik vardır ve başına ne kadar bela açarsa açsın bu gizemi çözmek zorundadır.

Çoksatan pek çok eseri televizyona uyarlanan, günümüz polisiyesinin en ilgi çekici kalemlerinden, ödüllü yazar Tana French, İrlanda’nın puslu atmosferinde geçen hüzünlü ve sarsıcı romanı İz Sürücü’de hakikat ve adalet arayışında ödenen bedelleri sorguluyor.

“Harika bir roman: dehşet verici, şaşırtıcı. Üslubu ise göz kamaştırıcı.” –Stephen King

“Tana French bir şair sanki. Öyle güzel bir üslubu var ki… Henüz fırsatınız olmadıysa eserlerini okumanızı samimiyetle tavsiye ediyorum.” –Harlan Coben

“French’in kurtuluşa dair sönen hayalleri anlattığı bu dingin ve gerilimli roman, yazdığı en iyi şey olabilir… Bambaşka bir başyapıt.” –The Washington Post

“İncelikle düşünülen her bir karakteri ve kahredici sonuyla nadide bir eser. Polisiye okurlarının kaçırmaması lazım.”
–Publishers Weekly

Yazar Hakkında

Tana French, İrlanda, İtalya, ABD ve Malavi’de büyüdü ve 1990’dan beri Dublin’de yaşıyordu. Dublin’deki Trinity College’da profesyonel bir oyuncu olarak çalıştı ve seslendirme sanatçısı olarak tiyatrolarda, filmlerde görev aldı. Yazarlık kariyerinde Edgar, Anthony, Macavity ve Barry ödülleri, Los Angeles Times En İyi Gizem / Gerilim Ödülü ve Suç Kurgusu için İrlanda Kitap Ödülü gibi ödüller kazandı.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Agatha Christie Klasiği “Nil’de Ölüm” Vizyona Girdi

Sonraki Hikaye

2021 Kayıp Rıhtım Okur Anketi’nde oylama süreci başladı: 221B, Yılın En İyi Dergisi kategorisinde aday

En Son Yazılar