2021 Kayıp Rıhtım Okur Anketi’nde oylama süreci başladı: 221B, Yılın En İyi Dergisi kategorisinde aday

2 dakikalık okuma

2021 Kayıp Rıhtım Okur Anketi için oylama süreci başladı. Edebiyattan sinemaya, dijital medyadan video oyunlara sayısız seçenek sizleri bekliyor.

Adaylarını Kayıp Rıhtım Forum üyelerinin belirlediği ankette Kayıp Rıhtım yönetimi yalnızca sınıflandırma ve hazırlık aşamalarında görev aldı. Doğru kategoride aday gösterilmeyen isimlere küçük dokunuşlar yaptı, 2021 yılına ait olmayan seçenekleri eledi ve kategorilerin kapsamını belirledi.

Edebiyat bölümünde yer alan adaylarda Türkçedeki birinci baskının ilk defa 2021 yılında yapılmış olması koşulu arandı. Sinema filmlerinde kendi ülkesindeki vizyon tarihi; dizilerde sezonun en az yarısının 2021’de gösterilmesi; dergi, fanzin ve podcast’lerde 2021’de en az bir bölüm yayımlamış olma şartı gözetildi.

Geçen yılın kültür dünyasına hızlı bir bakış imkânı sunan 2021 Kayıp Rıhtım Yılın EN’leri anketi, geride kalan senenin bir dökümünü ortaya koymayı hedefliyor.

Google Formlar üzerinden başlatılan ankette oylarınızı 23 Şubat 2022 tarihine kadar kullanabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Ankete oy verebilmeniz için bir Gmail hesabına sahip olmanız gerekiyor. Anketteki kategorilerin tamamına katılmak zorunda değilsiniz, dilediğiniz kategoriyi atlayabilirsiniz. Her kategoride birden fazla aday için oy kullanabilirsiniz.

Son katılım tarihi: 23 Şubat 2022

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

İz Sürücü │ Tana French

Sonraki Hikaye

Bu Başı Ne Yapalım? │ Suat Derviş

En Son Yazılar