Idris Elba, John Ridley’nin “Guerilla” Dizisinde

/
1 dakikalık okuma

Dedektif John Luther karakteriyle tanınan Idris Elba’nın yeni başrolü, John Ridley’nin yöneteceği “Guerilla” isimli mini dizide olacak.

john-ridley-idris-elba-guerrilla-showtime (1)

Luther dizisindeki dedektif John Luther karakteri Idris Elba’ya dünya çapında ün ve ilgi kazandırırken, oyuncunun yeni projeleri de birbiri ardına geliyor.

12 Years A Slave” filminin yönetmeni John Ridley’nin yeni mini dizi projesi de bunlardan birisi oldu. “Guerilla” isimli altı bölümlük mini dizide Idris Elba, 1970’lerin siyasi açıdan karışık Londra’sında, tutuklu bir politikacıyı serbest bırakmak için çalışan ikiliden bir karakteri oynayacak. Aynı zamanda devlet tarafından, siyahların hakları için örgütlenen hareketleri pasifize etme amacıyla kurulan bir birime, karşı casusluk faaliyeti yapmak için bir yeraltı örgütlenmesi kurmaya çalışan kahramanlarımız, düşmanlarının yanı sıra kendi içlerindeki sorunlarla da uğraşacaklar.

Bu yaz çekimlerinin başlanması gereken dizi, Showtime’da yayınlanacak.

Idris Elba’nın sesini Jungle Book’ta  duyabileceğimiz gibi Bastille Day ve Star Trek Beyond filmlerinde kendisini de görebileceğiz.

Ayrıca bkz:

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

"Kırık Dökük" Romanı Üzerine... | Öznur Özkaya

Sonraki Hikaye

True Detectıve'in 3.Sezonu Olacak mı?

En Son Yazılar