The Serpent Dizisinin Yayın Tarihi Belli Oldu

/
1 dakikalık okuma

İlker Kaleli’nin de rol aldığı The Serpent dizisinin yayın tarihi belli oldu. İngiltere ve İrlanda dışındaki ülkelerde Netflix’te yayınlanması beklenen ve çekimleri Mart ayında pandemi nedeniyle durdurulan dizinin 1 Ocak’ta izleyicilerle buluşacağı duyuruldu.

Ripper Street dizisinin senaristleri Richard Warlow ve Toby Finlay’in kaleminden çıkan dizi gerçek bir suç hikayesine dayanıyor. Dizinin yönetmenliğini ise House of Cards dizisini de yöneten Tom Shanklad üstleniyor.

BBC yapımı The Serpent 1970’lerde Asya kıtası boyunca genç kadın gezginleri avlayıp öldürmekle suçlanan Charles Sobhraj’ın hikayesini anlatıyor. 1975 ve 1976’da Hindistan, Tayland ve Nepal’in ‘Hippi Yolu’nda genç batılı gezginlerin faili meçhul cinayetlerinin baş zanlısı olan Sobhraj, üç farklı kıtada tutuklama emri ile Interpol’ün en çok aranan adamlarından biri olmuştu.

Fransız aktör Tahar Rahim, Sobhraj’ı canlandırırken, Victoria dizisinden tanıdığımız Jenna Coleman Sobhraj’ın suç ortağı Marie-Andrée Leclerc olarak izleyicilerin karşısına çıkacak.

Dizinin oyuncu kadrosunda, Tim McInnerny, Alice Englert, Mathilde Warnier, Gregoire Isvarine, Sahajak Boonthanakit, Fabien Frankel, Chicha Amatayakul, Surasak Chaiyaat, Ruby Ashbourne-Serkis, Armand Rosbak, Ellie de Lange, İlker Kaleli ve Amesh Edireweera gibi oyuncular yer alıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

221B'nin Dedektifin Dünyası Başlıklı 29. Sayısı Raflarda!

Sonraki Hikaye

Su Tunç: Karakterleri inşa ederken onlar hakkında ne hissettiğime dikkat ediyorum

En Son Yazılar